۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۹

معاون کمیته امداد خراسان‌جنوبی:

شرایط پرداخت الکترونیکی فطریه در خراسان‌جنوبی فراهم شده است

شرایط پرداخت الکترونیکی فطریه در خراسان‌جنوبی فراهم شده است
بیرجند- معاون کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: شرایط پرداخت الکترونیکی فطریه در خراسان‌جنوبی فراهم شده است.

احمد رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: کار جمع آوری فطریه به واسطه شیوع کرونا و عدم برگزاری نماز در مصلی‌های بزرگ شهر در عید فطر سال جاری متفاوت خواهد بود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه پایگاه‌های جمع‌آوری فطریه در برخی از میادین و معابر خراسان‌جنوبی برپا خواهد بود، بیان‌کرد: توصیه ما به هم استانی‌های عزیز استفاده از روش‌های الکترونیکی پرداخت فطریه است.

شیوه پرداخت الکترونیکی فطریه

رفیعی بیان‌کرد: مؤمنان می‌توانند با سر شماره #۰۵۶*۸۸۷۷* نسبت به پرداخت زکات فطریه خود اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه هر کدام از مبالغ فطریه سادات، فطریه عام، کفاره عمد و کفاره غیر عمد باید به شیوه و دستور شرعی مخصوص خود هزینه شوند، ادامه‌داد: بعد از شماره‌گیری سرشماره بیان شده به صورت دقیق مشخص می‌شود که مبلغ پرداختی بابت کدام نوع فطریه و یا کفاره است تا در هزینه کرد آن مشکل شرعی وجود نداشته باشد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌جنوبی‌گفت: از طرف دیگر وقتی در سرشماره عدد ۰۵۶ نیز گرفته می‌شود، مبلغ فطریه و کفاره پرداختی حتماً بین نیازمندان خود استان هزینه خواهد شد.

مبلغ فطریه براساس نظر دفتر نماینده ولی فقیه

رفیغی بیان‌کرد: بر اساس اعلام نظر دفتر آیت‌الله عبادی نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی مبلغ فطریه در استان هشت هزار تومان و مبلغ کفاره نیز سه هزار تومان تعیین شده است.

وی با بیان اینکه هدف‌گذاری ما جذب فطریه‌های ۴۰ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی است، گفت: نقش ۶۲ مرکز نیکوکاری استان در این موضوع بسیار پررنگ است و تاکنون نیز حدود ۵۰ درصد فعالیت‌های ما توسط این مراکز انجام شده است.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking