۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۵

پیش بینی برداشت ۲۲ هزار تن گیلاس در آمل

پیش بینی برداشت ۲۲ هزار تن گیلاس در آمل
پیش بینی می‌شود بیش از ۲۲ هزار تن گیلاس امسال در شهرستان آمل برداشت شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بیش از ۲۲ هزار تن گیلاس امسال در این شهرستان برداشت شود، گفت: این محصول با میانگین عملکرد ۱۵ تن در هکتار امسال برآورد شده است.

او با اشاره به برداشت نوبرانه میوه گیلاس از هفته نخست خرداد، افزود: حدود یکهزار و ۴۵۵ هکتار از باغ‌های بخش لاریجان آمل زیر کشت گیلاس قرار دارند و یک‌هزار و ۵۰۰ بهره‌بردار نیز در این بخش کوهستانی فعال هستند.
اسلامی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ باغداران با کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی برای برطرف کردن مشکلات موجود، گفت: ۳ هزار و ۹۷۰ هکتار از باغات این شهرستان به میوه‌های سیاه‌ریشه اختصاص دارند که برداشت بیش از ۶۰ هزار تن میوه را شامل می‌شوند. بیشتر بخوانید: پیش بینی تولید ۲۳ هزار تن گیلاس در آمل او افزود: گونه‌های سیاه ریشه موجود در این شهرستان انواع گونه‌های دانه‌دار، هسته‌دار، میوه خشک و دانه‌ریز هستند که به بازار ارائه می‌شوند.
مدیر جهاد کشاورزی آمل گفت:با توجه به شرایط مساعد جوی امسال پیش بینی می‌شود ۱۰ درصد نسبت به سنوات گذشته افزایش عملکرد خواهیم داشت.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

    website tracking