۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۹

استاندار آذربایجان غربی: ویروس کرونا 2700 میلیارد تومان به اقتصاد استان خسارت زد

استاندار آذربایجان غربی: ویروس کرونا 2700 میلیارد تومان به اقتصاد استان خسارت زد
استاندار آذربایجان غربی ضمن درخواست از مردم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: ویروس کرونا بیش از 2 هزار و 700 میلیارد تومان به اقتصاد استان خسارت وارد کرد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، محمد مهدی شهریاری شامگاه چهارشنبه در سی و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا وی با اشاره به خسارت 2 هزار و 700 میلیارد تومانی ویروس کرونا به اقتصاد استان اظهار داشت: این حجم از خسارت به حوزه‌های خدمات، کشاورزی، گردشگری و صنعت وارد شده است.

وی ضمن تقدیر از عملکرد همگان در مقابله با این ویروس خاطرنشان کرد: علی رغم مشکلات و تحریم‌های موجود به خوبی توانستیم با این ویروس منحوس روبه رو شده و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم این در حالی است که بسیاری از کشورهای اروپایی و غربی در مقابله با این بیماری بسیار نامطلوب عمل کرده‌اند.

شهریاری با اشاره به تجربه موفق ایران از نظر بهداشت جهانی که در نوع خود الگویی برای جهانیان است افزود: رسانه‌های خارجی در این میان بیکار نشسته بودند و با تبلیغات منفی به دنبال دلسردی مردم از مسئولان بودند.

گزارش میدانی تسنیم از وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان؛ شبکه سعودی ‌با ارزیابی فاجعه‌بار در پی چیست؟ + فیلمکرونا بر "روز شهرکرد" هم سایه انداخت/ برگزاری نکوداشت "روز بام ایران" از طریق رسانه ملیخبر خوش کرونایی در آذربایجان شرقی/ کاهش آمار بستری در بیمارستان‌های استان

وی در بخشی از این جلسه از زحمات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی، صدا و سیما و سایر رسانه‌ها، خیران، گروه‌های جهادی، بسیج، سازمان‌های مردم نهاد، ارتش، سربازان گمنام و دستگاه‌های اطلاعاتی، نیروی انتظامی و تولیدکنندگان محصولات بهداشتی قدردانی کرد.

شهریاری خاطرنشان کرد: متأسفانه هنوز بخشی از مردم کرونا را جدی نگرفته و بخشی نیز در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کوتاهی می‌کنند که می‌طلبد این افراد با جدیت بیشتری نسبت به قطع زنجیره انتقال اهتمام داشته باشند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking