۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

مردم در تعطیلات عید سعید فطر به سفر نروند

مردم در تعطیلات عید سعید فطر به سفر نروند
بجنورد- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مردم در تعطیلات عید سعید فطر به هیچ عنوان سفر نروند زیرا این اقدام باعث خواهد شد تعداد مبتلایان استان رشد بیشتری پیدا کند.

سید احمد هاشمی در گفتگو با مهر اظهار کرد: اکنون خراسان شمالی در وضعیت هشدار قرار دارد و ادامه این وضعیت بسته به افزایش و یا کاهش آمار مبتلایان به کرونا است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تاکید بر اینکه مردم استان همچنان باید از تجمعات و ترددهای غیرضروری خودداری کنند خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان نباید تصور کرد شرایط عادی است لذا اگر تا هفته آتی وضعیت به همین شکل ادامه یابد محدودیت‌های شدیدتری در استان اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به تعطیلات پایان هفته و اتصال آن به تعطیلات عید سعید فطر افزود: مردم در تعطیلات عید سعید فطر به هیچ عنوان سفر نروند زیرا این اقدام باعث خواهد شد تعداد مبتلایان استان رشد بیشتری پیدا کند و مبارزه با کرونا سخت‌تر شود.

هاشمی با تاکید بر اینکه در خانه ماندن بهترین راه کار مبارزه با کروناست گفت: اگر از تعطیلات پیش رو به درستی استفاده کنیم و مردم در خانه بمانند می‌توانیم به قطع سریع‌تر زنجیره انتقال کرونا امید بیشتری داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در انتها با اشاره به رشد آمار مبتلایان به کرونا در استان بیان کرد:: افزایش تعداد نمونه گیری های سرپایی در چند روز اخیر، بی تفاوتی نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی از دلایل افزایش آمار مبتلایان است.

منبع : مهر

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking