۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۸

قم| قرآن سبک زندگی انسان را به خوبی ترسیم می‌کند

قم| قرآن سبک زندگی انسان را به خوبی ترسیم می‌کند
معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه گفت: ابزار انحراف روز به روز در حال افزایش است و هر چه زمان می‌گذرد ضرورت بازگشت به قرآن بیشتر می‌شود، قرآن سبک زندگی انسان را ترسیم می‌کند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت الاسلام حمید ملکی در ویژه برنامه شب های همدلی که به همت قرارگاه جهادی هیئت فاطمیون قم در مدرسه علمیه معصومیه برگزار شد اظهار داشت: در محضر قرآن بودن راه رسیدن به سعادت است.

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه با اشاره به ارزش و جایگاه بی نظیر قرآن کریم افزود: مؤمن می‌داند که برای رسیدن به سعادت، تعالی و تکامل باید در محضر قرآن باشد و بدون مبیّنان قرآن امکان ندارد که راه تعالی و تقرب را پیش بگیرد.

وی ادامه داد: قرآن تنها کتاب آسمانی است که در آن تحریف لفظی اتفاق نیفتاده است، در اصل یکی از موارد ایمان، ایمان به قرآن است، مؤمن کسی است که قرآن را کلام و سخنرانی خدا درباره انسان و تعالی آن دانسته و پیامبر اسلام(ص) را پیام آور وحی می‌داند.

تفسیر آیات قرآن توسط رهبر انقلاب| "تقوا" شرط اصلی پیروزی در مقابل دشمن استقم| عمل به دستورات قرآن سعادت دنیا و آخرت را به همراه داردمسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان و فرهنگیان به صورت مجازی برگزار می‌شود

ملکی با بیان اینکه انسان مؤمن کسی است که قرآن را برنامه زندگی انسان از تولد تا قیامت می‌داند، بیان کرد: خانواده‌هایی که جوان توانمندی دارند، فرزند خود را برای تبیین، دفاع و ترویج دین به حوزه‌های علمیه هدایت کنند و به جوانان عرض می‌کنم که ارتباط خود را با امام زمان(عج) تقویت و خالص کنید تا آن حضرت شما را هدایت کند.

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه با اشاره به کلامی از امیرالمؤمنین(ع) در نهج البلاغه عنوان کرد: مردم خوابند وقتی که سرشان به سنگ لحد خورد تازه بیدار می‌شوند که چه برنامه زیبایی در قرآن وجود داشت، همان طور که بشر می‌داند که بدون اکسیژن امکان زندگی کردن نیست به همین اندازه باید بداند که اگر با قرآن نباشد از بین می‌رود.

وی گفت: ابزار انحراف روز به روز در حال افزایش است و هر چه زمان می‌گذرد ضرورت بازگشت به قرآن بیشتر می‌شود، قرآن سبک زندگی انسان را ترسیم می‌کند، نخستین روضه درباره قرآن را پیامبر(ص) خواند و فرمود ای خدا من نسبت به امتم گله می‌کنم چرا که اینها قرآن را در مهجوریت قرار دادند.

ملکی با اشاره به لزوم ترویج و آموزش قرآن کریم میان فرزندان افزود: برای زبان انگلیسی و زبان دوم فرزندان مان فکر می‌کنیم که کار خیلی خوبی هم است اما مهم‌ترین و اولویت دارترین زبان، زبان دین و قرآنی است که سبک زندگی انسان را ترسیم می‌کند.

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: انسانی که تحت تربیت قرآن قرار می‌گیرد نتیجه اش انسانی مثل سلمان، ابوذر، شهید همدانی، شهید همت، شهید باقری، امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی می‌شود و این افراد سر سفره قرآن با تبیین اهل بیت(ع) بزرگ شدند.

کلیدواژه ها :حوزه های علمیه
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking