۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۶

نمره قبولی سمن‌های خراسان جنوبی برای گذران از شرایط کرونا

نمره قبولی سمن‌های خراسان جنوبی برای گذران از شرایط کرونا
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: سازمان‌های مردم نهاد در همراهی در برگزاری رزمایش مهربانی برای کمک به اقشار آسیب‌دیده از کرونا نمره قبولی گرفتند و این رزمایش نشان داد که می‌توان در کنار یکدیگر اتفاقات بزرگی را رقم زد.

ناصر خوش‌خبر، روز گذشته 31 اردیبهشت در نشست صمیمی شورای مشورتی سازمان‌های مردم نهاد استان با محوریت «رزمایش مهربانی»، اظهار کرد: از روزهای اول شروع کرونا اقدامات لازم در ستاد استانی صورت گرفت.

به گزارش ایسنا، وی افزود: اقدام ارزشمند استاندار، در بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای مقابله با بیماری کرونا از همان روزهای اول مشهود و دغدغه ایشان، تامین تجهیزات پزشکی، اقلام بهداشتی،  مواد ضد عفونی کننده و... به ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری موفق رزمایش مهربانی، اظهار کرد: به گونه‌ای برنامه‌ریزی شد تا از ۱۰ هزار خانواده در سطح استان که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند حمایت کنیم و رسالت ایجاب می‌کرد افرادی که در پی شیوع کرونا دچار آسیب شده‌اند، تحت حمایت و پشتیبانی قرار گیرند.

خوش خبر ادامه داد: بررسی اطلاعات خانوارها با همکاری نهادهای مختلفی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره)، سپاه، بسیج، خیرین، سمن‌ها و... صورت گرفت و تلاش شد آمارهای گردآوری با کمترین خطا جمع‌آوری شود.

وی با قدردانی از همراهی افراد و نهادهای مشارکت کننده در رزمایش مهربانی، خاطرنشان کرد: تلاش شد همه در کنار یکدیگر با عمل به  فرمایش رهبر معظم انقلاب در کمک به اقشار آسیب‌دیده جامه عمل بپوشانند.

خوش خبر تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد در همراهی در برگزاری این رزمایش نمره قبولی گرفتند و این رزمایش نشان داد که می‌توان در کنار یکدیگر اتفاقات بزرگی را رقم زد.

وی افزود: آنچه باعث شد در انجام رزمایش مهربانی تمام عوامل ایثارگرانه و شبانه‌روز فعالیت کنند، کار برای خدا بود و این از محاسن فعالیت‌های اعتقادی و باورمندانه است.

وی بر ضرورت فعالیت مداوم سازمان های مردم نهاد تاکید کرد و افزود: در رزمایش مهربانی ثابت شد که برون سپاری کارها از سوی دستگاه‌های دولتی بسیار مفید و موفق است و مردم نیز اثربخشی آن را درک کردند، لیکن ضروری است که فعالیت‌های اجتماعی سمن‌ها فصلی و محدود به مقاطع خاص نباشد.

خوش‌خبر با تشریح اینکه با ایجاد پیوستگی، فاصله سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های دولتی را باید به حداقل رساند گفت: اگر این ارتباط عمیق و مداوم باشد، دولت در رسیدن به اهداف سازمانی موفق خواهد بود.

وی ادامه داد: در کنار امور خیریه، در حوزه‌های فرهنگی نیز باید از ظرفیت سمن‌ها و کار گروهی برای فرهنگ‌سازی و مقابله با نابسامانی‌های اجتماعی استفاده کنیم و این مهم، جز با تعامل و هم افزایی رخ نخواهد داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی، فعالیت در سازمان های مردم نهاد را ارزشمند برشمرد و اظهار کرد: کار در حوزه اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد خستگی‌ناپذیر و به گونه‌ای است تا آن را به سرانجام نرسانید آرام و قرار ندارید.

خوش خبر اظهار کرد: با بررسی عملکرد سازمان‌های مردم نهاد و پایش و ارزیابی آن‌ها، باید سمن‌های نیمه فعال را شناسایی و در راستای توانمندسازی و پویایی آن‌ها گام برداریم.

گفتنی است؛ سمن‌های فعال در رزمایش مهربانی نیز ضمن ارائه گزارش در خصوص چگونگی اجرای طرح، نظرات و دیدگاه‌های خود را با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی در میان گذاشتند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking