۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۳

فرماندار سنندج:

شهرک‌های صنعتی سنندج باید صرفاً در اختیار تولید و صنعت باشد

شهرک‌های صنعتی سنندج باید صرفاً در اختیار تولید و صنعت باشد
سنندج – فرماندار سنندج گفت: زمین‌های واگذار شده در شهرک‌های صنعتی نباید به جز برای تولید و احداث واحدهای تولیدی برای اهداف دیگری استفاده شود و صرفاً باید در اختیار تولید و صنعت باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدابراهیم زارعی شامگاه چهارشنبه در جلسه جهش تولید شهرستان سنندج، با اشاره به اینکه زمین شهرک‌های صنعتی با مشکلات فراوان و از محل منابع عمومی تهیه و تأمین شده‌اند، اظهار داشت: زمین‌های واگذار شده در شهرک‌های صنعتی نباید به جز برای تولید و احداث واحدهای تولیدی برای اهداف دیگری مورد استفاده قرار گیرند.

وی به تغییر کاربری برخی از واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی سنندج اشاره کرد و افزود: زمین شهرک‌های صنعتی با یارانه تولید و آماده واگذاری شده تا کار صنعتی و تولیدی در آنها انجام گیرد و مسئولان ذیربط باید با از هرگونه تغییر کاربری زمین‌ها و واحدهای موجود جلوگیری کنند.

فرماندار شهرستان سنندج ادامه داد: دولت تأکید دارد در واحدهای موجود شهرک‌های صنعتی این شهرستان نباید هیچ کاری غیر از تولید انجام شود.

زارعی یادآور شد: زمین دولتی و با سوبسید برای ایجاد واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال واگذار شده و قابل قبول نیست که این واحدها به املاک تجاری، مسکونی و یا انبار تبدیل شوند.

وی بیان کرد: تغییر کاربری واحدهای تولیدی به مراکز سکونتی و تجاری جرم است و قانون، مناطق مسکونی، تجاری و صنعتی را تعریف کرده و شهرک‌های صنعتی از مناطق مسکونی و تجاری جدا هستند.

فرماندار سنندج کمیته‌ای از مسئولان دولتی این شهرستان را موظف کرد واحدهایی که اکنون تغییر کاربری داده ولی قابلیت احیا و تولید را دارند، شناسایی تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود مشکلات پیش رویشان حل و فصل و به تولید بازگردند.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking