۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۴

افتتاح ۴۹ طرح آب‌رسانی جدید در سال‌جاری

افتتاح ۴۹ طرح آب‌رسانی جدید در سال‌جاری
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در سال جاری ۴۹ طرح آب‌رسانی شهری و روستایی استان زنجان در قالب پویش #هرهفته-الف-ب-ایران، افتتاح می‌شود.

علیرضا جزءقاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال‌جاری ۴۹ طرح آب‌رسانی شهری و روستایی استان زنجان در قالب پویش #هرهفته-الف-ب-ایران، با اعتباری افزون بر ۱۳۴۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

این مسئول ادامه داد: پروژه‌های آب‌رسانی قابل افتتاح شامل ۳۹ طرح تک روستایی، یک مجتمع آب‌رسانی روستایی و ۹ پروژه شاخص شهری است که با بهره‌برداری از این طرح‌های آب‌رسانی، گام بزرگی در راستای تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار برای مردم استان زنجان در همه شهرها و روستاهای تحت پوشش برداشته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی، خدمات‌رسانی به روستاییان شتاب خوبی گرفته است، افزود: اعتبار هزینه شده ۴۹ پروژه آب‌رسانی رقمی بالغ بر ۱۳۴۰ میلیارد ریال است که سهم پروژه‌های شهری ۹۶۸ میلیارد ریال و حوزه روستایی ۳۷۲ میلیارد ریال است.

جزءقاسمی اجرای ۸ کیلومتر خط انتقال آب شرب، حفر و تجهیز سه حلقه چاه، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ، احداث مخزن آب ۵۰۰ مترمکعبی در شهرهای زنجان، خرمدره، صایین‌قلعه، نوربهار و طرح تامین آب شرب شهر ارمغانخانه را از طرح‌های قابل افتتاح پویش #هر-هفته-الف-ب-ایران در حوزه شهری عنوان کرد.

وی تصریح کرد: همچنین از فعالیت‌های انجام گرفته در پروژه‌های آب‌رسانی روستایی که در سال‌جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، می‌توان به احداث ۲۵ باب مخزن آب، ۱۲۰ کیلومتر خط انتقال، احداث و اصلاح ۱۰۰ کیلومتر شبکه توزیع، ۱۴ حلقه چاه و ... اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان یادآور شد: با پیاده‌سازی چارت سازمانی جدید از ابتدای سال‌جاری، شرکت یکپارچه آب و فاضلاب استان زنجان با هدف توسعه خدمات به روستاییان و سرعت بخشیدن به طرح‌های آب‌رسانی روستایی شروع به کار کرده و این شرکت جزو نخستین شرکت‌های یکپارچه‌سازی شده که با کم‌ترین تنش و در کوتاه‌ترین زمان، اقدامات یکپارچه‌سازی را انجام داده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking