۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۶

ماهانه ۱۱۲ آزمایش ماموگرافی در بیمارستان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری انجام می‌شود

ماهانه ۱۱۲ آزمایش ماموگرافی در بیمارستان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری انجام می‌شود
شهرکرد- ایرنا- مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: به طور میانگین ماهانه ۱۱۲ مورد آزمایشگاه ماموگرافی در ماه و چهار مورد در روز در بیمارستان امام علی(ع) استان انجام می‌گیرد.

محمود جاوید روز پنجشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه دستگاه پیشرفته و مجهز ماموگرافی تامین اجتماعی استان از سال ۱۳۹۶ نصب و راه‌ندازی شده است، اظهار داشت: طی سه سال گذشته ۳ هزار و ۱۲۵ مورد ماموگرافی در این بیمارستان انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ به تعداد۳۱۶ مورد، در سال ۹۷ به تعداد یک هزار و ۴۵۶ مورد و در سال گذشته یک هزار و ۳۵۳ آزمایش ماموگرافی در استان انجام گرفت.

مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: با تشخیص به موقع در ۳۱۲ نفر از بانوانی که موفق به انجام ماموگرافی با این دستگاه شدند، از پیشرفت سرطان سینه در آنها جلوگیری شد.

جاوید، با بیان اینکه سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در بین زنان جهان و ایران و دومین عامل مرگ ناشی از سرطان در بین زنان است، اظهار داشت: در  ایران، میزان ابتلا به این سرطان در حال افزایش است ،به طوری که امروزه از هر ۱۲ زن ایرانی یک نفر مبتلا به سرطان پستان می‌شود.

وی افزود: تشخیص به موقع این سرطان، امکان درمان موفق و حتی در مواردی درمان قطعی این بیماری را به همراه دارد و ماموگرافی از جمله ابزارهای تشخیص این سرطان است.

جاوید، با بیان اینکه دستگاه ماموگرافی بیمارستان تامین اجتماعی از مجهزترین دستگاه‌های موجود است، بیان داشت: این دستگاه می‌تواند سلول‌های سرطانی با ابعاد ۱۰۰ تا ۱۵۰ میکرومتر را شناسایی کرده و تشخیص دهد.

به گزارش ایرنا، تامین اجتماعی در حوزه درمان از طریق بیمارستان امام علی(ع)، ۲پلی کلینیک تخصصی، ۲ درمانگاه تخصصی و یک درمانگاه عمومی به طور مستقیم و از طریق بیش از ۵۰۰ مرکز بصورت غیرمستقیم به بیمه شدگان خود ارائه خدمت می‌کند.

کلیدواژه ها :امام علی
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking