۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۱

تأکید بر نظارت و کنترل بیشتر برای استفاده از فضای مجازی

تأکید بر نظارت و کنترل بیشتر برای استفاده از فضای مجازی
معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری، بر پالایش نظارت و کنترل بیشتر از سوی خانواده‌ها برای استفاده از فضای مجازی تأکید کرد.

تأکید بر نظارت و کنترل بیشتر برای استفاده از فضای مجازیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، جعفر مردانی معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده، ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و گسترش استفاده از فضای مجازی گفت: دسترسی جوانان و کودکان به فضای مجازی بدون نظارت والدین آسیب‌زاست.

او افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در دسترس قرار گرفتن فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان به منظور دریافت مطالب آموزشی مدارس و دانشگاه، این فرصت در برخی مواقع به بحران و چالش تبدیل شده است.

مردانی با تاکید بر اینکه بخشی از امنیت روانی و اجتماعی جامعه می‌تواند متأثر از التهابات فضای مجازی باشد اضافه کرد: در روز‌هایی که استفاده از فضای مجازی در بین همه فراگیر شده است، این فضا هم به عنوان یک تهدید و چالش و هم یک فرصت تبدیل شده است.

او ادامه داد: استفاده دانش‌آموزان و دانشجویان در روز‌های شیوع کرونا برای دریافت مطالب آموزشی درس‌ها از مزایا و فرصت‌های فضای مجازی است، اما به دلیل کمبود نظارت‌ها، برخی مشکلات نیز در این روز‌ها بوجود آمده است که این امر نیاز به برنامه‌ریزی و نظارت بیشتر دارد.

مردانی بر پالایش نظارت و کنترل بیشتر از سوی خانواده‌ها برای استفاده از فضای مجازی تاکید کرد و گفت: نباید اجازه داد این فرصت به تهدید تبدیل شود.

او با اشاره به مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی و سلامت در حوزه زنان و خانواده افزود: آسیب اجتماعی، ثابت نیست و روز به روز زیاد می‌شوند، که کنترل آسیب و کاهش مشکلات اجتماعی از وظایف کارگروه اجتماعی و خانواده است.

مردانی اضافه کرد: فرهنگسازی، آموزش مهارت‌های زندگی سالم و افزایش نشاط اجتماعی، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی از فعالیت‌های مهم این کارگروه است.

او در ادامه به توسعه بیمه روستاییان و عشایر در استان اشاره کرد و گفت: ۷۰ درصد سهم بیمه روستاییان و عشایر را دولت پرداخت می‌کند که توسعه این بیمه در مناطق روستایی و عشایری نیاز به اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی دارد.

مردانی افزود: این بیمه کمک زیادی در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان، کاهش اختلافات طبقاتی، تأمین امنیت اجتماعی و توزیع عادلانه درآمد دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

    website tracking