۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۱

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

نماز عیدفطر در مساجد محلات و فضای باز برگزار می شود

نماز عیدفطر در مساجد محلات و فضای باز برگزار می شود
بندرعباس - مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: نماز عیدفطر در هرمزگان در مساجد محلات و فضای باز برگزار می شود.

حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برگزاری نماز عید فطر در هرمزگان ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر به عموم مردم انقلابی و همیشه در صحنه استان هرمزگان بیان داشت: عید فطر امسال با توجه به شرایط ناشی از بیماری منحوس کرونا، متفاوت از سال‌های پیش خواهد بود؛ آن چه در شرایط کنونی لازم است مورد توجه جدی قرار بگیرد رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در همه سطوح اجتماع و در همه اماکن است.

وی عنوان کرد: بدیهی است عدم توجه جدی به دستور العمل های ابلاغ شده و غفلت از اجرای دقیق مفاد آن، شیوع گسترده این بیماری و توسعه زنجیره انتقال آن را در پی خواهد داشت.

حجت الاسلام انصاری راد اظهار داشت: از همه امامان جماعات، هیئت‌های امنای عزیز مساجد استدعا داریم نسبت به اجرای دقیق مفاد طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند در حوزه مسجد، اقدام و نماز گزاران عزیز را بیش از پیش نسبت به این مهم مطلع کنند.

وی افزود: البته نمازگزاران، جوانان و نوجوانان معتقد به مبانی دینی و اعتقادی، بیش از سایر افراد در عمل پایبندی خود را به دستور العمل های بهداشتی نشان داده اند و نمونه بارز آن برگزاری مطلوب مراسم شب‌های قدر در استان بود که با حفظ تدابیر لازم برگزار شد و بنده مراتب سپاس خود را اعلام می‌کنم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ارتباط با آخرین تصمیمات ستاد استانی مبارزه با کرونا و نشست‌های تخصصی ذیل آن در زمینه برگزاری نماز عید سعید فطر، خاطرنشان کرد: نماز عید سعید فطر در همه شهرستان‌های استان صرفاً در مساجد محلات و ترجیها در فضای باز و غیر مسقف و آن هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد؛ در این رابطه تاکید می‌شود به هیچ وجه نماز عید سعید فطر در هیچ کدام از شهرها و بخش‌های استان به صورت یک جا و متمرکز و به روال سال‌های گذشته برگزار نشود و از برگزاری نماز عید در مساجد جامع پرهیز کنند.

وی ابرازافزود داشت: این مراسم را صرفاً به صورت خرد در مساجد محلات برگزار کنند و هدف از این تصمیم، مدیریت وضعیت کرونا و پیشگیری به موقع از انتقال این بیماری است؛ امیدواریم با توکل به خدای منان و مشارکت مردم عزیزمان بتوانیم بر این بیماری خطرناک فائق آییم.

کلیدواژه ها :هرمزگان
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking