۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۹

معاون عمرانی فرمانداری رشت خبر داد:

معرفی ۱۸۰ واحد درمانی و بهداشتی متخلف به مراجع قضایی در رشت

معرفی ۱۸۰ واحد درمانی و بهداشتی متخلف به مراجع قضایی در رشت
رشت- معاون عمرانی فرمانداری رشت بر لزوم نظارت جدی بر روند دفع پسماندهای عفونی تأکید کرد و گفت: ۱۸۰ واحد درمانی و بهداشتی متخلف به دستگاه‌ قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی ویشکایی عصر چهارشنبه در جلسه مدیریت پسماند در فرمانداری رشت با تاکید بر لزوم اجرای جدی طرح تفکیک زباله از مبدا در تمام شهرها و بخش‌های این شهرستان، گفت: گزارش‌هایی در زمینه آلودگی شیرابه زباله خودروهای حمل زباله وجود دارد.

وی تأکید کرد: در این زمینه با قاطعیت با خاطیان برخورد و خودروی متخلف حمل زباله توقیف خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت در ادامه افزود: در حوزه روستایی نیز میزان تفکیک زباله‌ها در سطح روستاها رصد می‌شود و چنانچه عملکرد هر کدام از دستگاه‌های متولی در این خصوص ضعیف باشد، با آنان برخورد می‌شود.

وی با اشاره اقدامات صورت گرفته در راستای رفع مشکلات سایت زباله سراوان، ادامه داد: انتظار می‌رود با بهره برداری از تصفیه خانه شیرابه سایت زباله سراوان در آینده نزدیک، بخش مهمی از مشکلات این سایت رفع شود و بتوانیم در مقام عمل قدردان صبر و سعه صدر مردم منطقه سراوان باشیم.

ویشکایی معضل مدیریت پسماند و زباله‌های عفونی را یکی دیگر از دغدغه‌های مهم شهرستان رشت دانست و تصریح کرد: با همت مرکز بهداشت شهرستان رشت، کمیته بازرسی در این زمینه تشکیل و بیش از ۱۸۰ واحد متخلف در زمینه پسماند عفونی از طریق اداره محیط زیست شهرستان به مراکز قضائی معرفی شدند.

وی با اشاره به نزدیکی تعطیلات عید فطر و احتمال حضور تعداد زیادی از مسافران در استان و شهرستان، اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان رشت از جمله شهرستان‌های مهمان پذیر است، انتظار می‌رود با نظارت مناسب بخشداران در سطح روستاها از جمع آوری زباله و نخاله در مسیر جاده‌ها به طور جدی جلوگیری و با متخلفان در این زمینه برخورد شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت با بیان اینکه در زمینه مدیریت صحیح فرایند دفع زباله با هیچ نهاد و مسئولی تعارف نداریم، افزود: در همین راستا فرمانداری عنوان دستگاه حاکمیتی و نظارتی، تمام اقدامات را در این زمینه رصد کرده و هر کجا نیاز باشد، با کوتاهی‌های صورت پذیرفته برخورد قانونی خواهد کرد.

کلیدواژه ها :سراوان
منبع : مهر

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking