۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۴

مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات:

پیگیر حل مسائل مالیاتی هیئت های مذهبی هستیم

پیگیر حل مسائل مالیاتی هیئت های مذهبی هستیم
کرمان_مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی از پیگیری ها برای حل مسائل مالیاتی هیئت های مذهبی خبرداد و گفت: امیدواریم تا قبل از ماه محرم مشکلات این حوزه مرتفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام باباخانی شامگاه چهارشنبه در جلسه با مسئولین هیئت‌های شاخص استان کرمان، گفت: در بحث کرونا که تمام دنیا درگیر آن است به لطف خدا جامعه ما این تهدید را تبدیل به فرصت کرد و موجب ایجاد وحدت و همدلی در جامعه شد.

وی ادامه داد: لذا این قضیه تفاوت ما را با کشورهای دنیا نشان داد چراکه عامل موفقیت ما همان توکل بر خدا و توسل به اهل بیت سلام الله علیه بود.

وی اضافه کرد: وجود سازمان تبلیغات یک فرصت است که باید به انقلاب کمک کند از طرف دیگر یکی از مطالبات مقام معظم رهبری استفاده از نیروهای جوان و انقلابی است که باید به منویات ایشان توجه جدی کرد.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی یک ساختمان و یکسری نیروهای اداری نیست بلکه متشکل از نیروهای مردمی، انقلابی و هیئتی است، بیان داشت: همه ما باید بر اساس گام دوم انقلاب حرکت کنیم از طرف دیگر سازمان تبلیغات اسلامی باید از نیروهای هیئتی در مسائل مختلف حمایت کند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های سازمان تبلیغات مربوط به کارهای ابتکاری است و تلاش سازمان حمایت از اینگونه فعالیت‌ها برای رشد آنها است، افزود: شورای اجرایی جوان را باید در هیئت‌های مذهبی داشته باشیم از طرف دیگر استفاده از ظرفیت نوجوانان و دانش آموزان و برخورد صحیح با آنها خیلی مهم است.

حجت الاسلام باباخانی با اشاره به اینکه مسائل حاشیه‌ای شهر کرمان مهم است و اگر مسائل این مناطق مرتفع نشود، موجب گسترش مشکلات در شهر کرمان می‌شود، اظهار داشت: نیروهای هیئتی و انقلابی باید با وحدت و همدلی به یکدیگر کمک و از ظرفیت‌های هم استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ممکن است هیئت‌های مذهبی برای انجام برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی یکسری تراکنش‌های مالی انجام دهند، و در این راستا مشمول قانون مالیات می‌شوند، بیان داشت: این مسئله مشکلاتی را برای هیئت‌ها ایجاد کرده است لذا به دنبال حل این مسئله هستیم و امیدواریم که تا قبل از ماه محرم این مشکل مرتفع شود.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking