۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۲

استاندار مازندران:

اماکن گردشگری مازندران برون سپاری می شود/ فروش مجازی صنایع دستی

اماکن گردشگری مازندران برون سپاری می شود/ فروش مجازی صنایع دستی
ساری - استاندار مازندران برون سپاری و واگذاری اماکن گردشگری به بخش خصوصی را برای بازگشت به دوران قبل از کرونا از برنامه های جهش تولید بیان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه برنامه‌های عملیاتی و زمان بندی شده پیرامون جهش تولید با افق ۱۴۰۰ در چهار بخش صنعت و معدن و تجارت، کشاورزی (شیلات و منابع طبیعی) و گردشگری در مازندران اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری اولویت‌های اصلی ما بازگشت به دوران قبل از کرونا است و با توجه به خسارات فراوان وارد آمده به حوزه گردشگری می‌بایست با نگاه حفظ وضع موجود و ارتقا به نقطه مطلوب برسیم.

وی با اشاره به ابن که تحقق برنامه احیا و بازگشت گردشگری به شرایط مطلوب در چند بخش پیش بینی شده است، افزود: برون سپاری و واگذاری اماکن گردشگری به بخش خصوصی برای اماکنی که قابلیت واگذاری دارند، از جمله این برنامه هاست و مکان‌هایی به این منظور پیش بینی شده است لیکن اعتقاد داریم که مکان‌های بیشتری برای واگذاری در این حوزه به بخش خصوصی وجود دارد.

حسین زادگان تصریح کرد: پروژه‌های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد با رقم ۱,۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در حوزه گردشگری از دیگر برنامه هاست که هم موجب اشتغال و هم جذب بیشتر گردشگر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صنایع دستی و ایجاد بازار برای فروش این محصول یکی دیگر از ظرفیت‌ها و برنامه‌های ماست که تلاش داریم از آن بهره گیری کنیم، اظهار داشت: در همین راستا ضرورت دارد از ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها برای استقرار کیوسک‌های صنایع دستی در سطح شهر و پارک‌ها و اماکن گردشگری به صورت بهینه استفاده شود تا شاهد رونق مناسب در خرید و فروش محصولات صنایع دستی و افزایش بازار فروش باشیم و استفاده از سامانه‌های فروش در فضای مجازی و سایبری نیز امکان دیگری برای بازار این محصولات بشمار می‌آید.

وی گفت: در حوزه کشاورزی؛ نظیر زارعت، باغبانی، شیلات و منابع طبیعی و … شرایطی تعیین شده، هدف گذاری کمی صورت گرفته و تسهیلات برای دست یابی به این اهداف تأمین شده است.

استاندار مازندران اظهار کرد: پیش بینی شده میانگین رشد ۶ الی ۷ درصدی در محصولات مجموعه بخش کشاورزی را شاهد باشیم و از دستگاه‌ها برای اینکه این اهداف قابل تحقق باشد خواستیم تا برنامه عملیاتی خود را بیاورند که ارائه کردند.

حسین زادگان ادامه داد: هدف اصلی، استفاده از ظرفیت‌های بالقوه موجود در استان از جمله زمین‌های مرغوب، دانش کافی دانشگاهی و مردمی است که به نظر می‌رسد قابل تحقق باشد.

وی با بیان اینکه بسیاری از این برنامه‌ها با مشارکت مردم قابل تحقق است، اظهار داشت: ۵۰ درصد تولیدات صنایع سلولزی در مازندران صورت می‌گیرد لذا برای افزایش بهره وری باید به سمت زراعت چوب و حفظ جنگل‌ها حرکت کنیم و بحمدالله هم زمین‌ها و دانش فنی و گونه‌های سریع الرشد که آسیبی به محیط زیست ما نزند موجود است

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking