۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۱

استاندار آذربایجان غربی:

مردم دستورالعمل های بهداشتی راجدی بگیرند/خسارت ۲۷۰۰ میلیاردتومانی

مردم دستورالعمل های بهداشتی راجدی بگیرند/خسارت ۲۷۰۰ میلیاردتومانی
ارومیه – استاندار آذربایجان غربی گفت: بیماری کرونا تمام نشده باید یاد بگیریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی با این ویروس تا زمان یافتن واکسن زندگی کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی شهریاری چهارشنبه شب در سی و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا اظهارکرد: متأسفانه هنوز بخشی از مردم کرونا را جدی نگرفته و بخشی نیز در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کوتاهی می‌کنند که می‌طلبد این افراد با جدیت بیشتری نسبت به قطع زنجیره انتقال اهتمام داشته باشند.

وی ادامه داد: صنوف و برخی فعالیت‌های اقتصادی از روزهای آتی نیز شروع به کار می‌کنند و نقش دستگاه‌های نظارتی در کنترل دستورالعمل‌های بهداشتی بسیار حائز اهمیت است.

شهریاری با اشاره به ارزیابی‌های اولیه انجام گرفته در خصوص خسارت‌های کرونا به اقتصاد استان گفت: کرونا تا به امروز ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به صنعت، گردشگری، خدمات و کشاورزی استان خسارت وارد کرده است.

وی با بیان اینکه از روزهای نخست شیوع کرونا که با شتاب زدگی و بعضاً کمبود تجهیزات همراه بود امروز به مدیریتی باثبات که الگویی معتبر برای دیگر کشورهای جهان است رسیده‌ایم افزود: کشورهای اروپایی با همه توانمندی در امکانات، هنوز دچار شتاب زدگی هستند و مدیریت ایران با همه کمبودهای ناشی از تحریم، به اذعان سازمان بهداشت جهانی یک الگوی فاخر است.

شهریاری گفت: بخش عمده تجربه موفق ایران در مدیریت کرونا به تجهیز و توسعه امکانات بهداشتی درمانی برمی گردد که به خوبی این امر از شبکه‌های بهداشت تا توسعه بیمارستانی نمود دارد.

استاندار آذربایجان غربی به تلاش‌های رسانه‌های بیگانه برای زیر سوال بردن دستاوردهای کشور نیز اشاره کرد و افزود: با وجود همه تبلیغات منفی شبکه‌های رسانه‌های خارجی، مردم بخوبی پای کار آمدند و با اجرای مصوبات ستاد ملی، وضعیت مقبولی را در کشور رقم زدند.

شهریاری به تلاش مجموعه‌های مختلف استانی از جمله دانشگاه علوم پزشکی، صدا و سیما، رسانه‌ها، خیرین، گروه‌های جهادی، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی، سازمان‌های مردم نهاد، سربازان گمنام و دستگاه‌های اطلاعاتی و تولید کنندگان محصولات سلامت محور در مدیریت کرونا در استان نیز اشاره کرد و افزود: تلاش این مجموعه‌ها قابل تقدیر و ستودنی است.

استاندار آذربایجان‌غربی از برگزاری نماز عید سعید فطر در مساجد ۶ شهرستان با وضعیت سفید در استان خبر داد و اظهار کرد: این شهرستان‌ها شامل پلدشت، پیرانشهر، شاهین‌دژ، چایپاره، شوط و اشنویه است.

وی با بیان اینکه هتل‌ها و رستوران‌ها و برخی باشگاه‌های ورزشی در ورزش‌های انفرادی پس از ماه مبارک رمضان بازگشایی خواهد شد، اضافه کرد: صاحبان این اماکن باید در سامانه ثبت‌نام کنند و رعایت پروتکل‌های اعلامی را در دستور کار جدی قرار دهند تا دوباره بسته نشوند.

در این نشست تعدادی از فرمانداران استان آخرین وضعیت و اقدامات در خصوص مقابله با بیماری کرونا را به صورت ویدئو کنفرانس را تشریح کردند.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking