۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۵

نارضایتی مردم دلگان سیستان وبلوچستان از محورهای مواصلاتی

مردم شهرستان دَلگان سیستان و بلوچستان، با ابراز نارضایتی و گلایه مندی از کیفیت راههای مواصلاتی خواهان رسیدگی فوری مقامات دولت و وزارت راه و شهرسازی به مشکلات و معضلات این بخش هستند.

شهرستان دلگان در موقعیتی استراتژیک واقع و چند شهرستان و استان را به هم متصل می کند، بنابراین در ساعات مختلف شبانه روز خودروهای سبک و سنگین زیادی از محورهای آن عبور می کنند.

به دنبال وقوع کمترین بارشی حتی تا میزان ۱۵ میلی متر بارش در منطقه سیلاب جاری و چندین ساعت راههای مواصلاتی مردم این شهرستان و استانهای همجوار قطع می شود.از سوی دیگر با وقوع بارش ها بسیاری از زیرساخت های جاده ای در این شهرستان از بین می روند.

مردم دلگان از تجربیات تلخ و خطرناک خود در محورهای مواصلاتی این شهرستان مانند ترکیدن لاستیک و یا بریدن پیچ محور چرخ خودرو هنگام عبور از چاله ها سخن گفته اند.کم عرض بودن مسیر دلگان به زهکلوت استان کرمان و خودداری رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی از تردد در این مسیر به علت کیفیت پایین از دیگر مواردی است که دلگانی ها از آن گلایه و شکایت دارند.

کشاورزان دلگانی می گویند: به علت جاده های خراب، محصولاتشان تا رسیدن به بازارها، دچار کاهش کیفیت می شود.

برخی از شهروندان دلگانی هم ترجیح می دهند مسیرهای خاکی را طی کنند تا جاده هایی که آسفالت آن خطر آفرین است.

محورهای دلگان به ایرانشهر، دلگان به رودبارجنوب در استان کرمان، دلگان به جلگه چاه هاشم و جلگه چاه هاشم به ایرانشهر از مهمترین و پرترددترین مسیرهای شهرستان دلگان است.

محمد عبداللهی از شهروندان دلگانی گفت: با پیگیری های فرماندار دلگان در دو سال اخیر اقدامات خوبی در مبحث روکش آسفالت و ایجاد پل در برخی محورها انجام شده، اما با کم عرض بودن و نبود جاده های دو بانده و بزرگراه و نبود جاده های با کیفیت و دارای استاندارد مطلوب خسارت های فراوانی به جان و مال مردم وارد می آید.

احمدرضا نارویی هم بیان کرد: مردم این شهرستان با خودروهای خود روزانه در جاده های بی کیفیت تردد دارند و ماهی چند نوبت بین سیصد تا ۵۰۰ هزار تومان برای تعمیر خودروهای خود هزینه می کنند.

فرماندار شهرستان دلگان هم گفت: رسیدگی به معضل راههای مواصلاتی بی کیفیت و وضعیت نامطلوب جاده‌ها از مطالبات به حق مردم این شهرستان است.

مجتبی شجاعی در گفت و گو با ایسنا افزود: با توجه به ترافیک بالا در محورهای مواصلاتی دلگان، ارتباط این شهرستان با استان کرمان و اهمیت حمل و نقل محصولات کشاورزی، انتظار می رود وزارت راهداری و حمل و نقل جاده ای توجه بیشتری به محورهای مواصلاتی این شهرستان کند.

شجاعی بیان کرد: شهرستان دلگان با ۸۵ هزار نفر جمعیت و ۱۲هزار کیلومتر مربع وسعت، فاقد جاده اصلی است و تنها ۵۲۰ کیلومتر جاده آسفالت فرعی دارد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا
website tracking