۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۱

سه طرح بزرگ آبی در سیستان وبلوچستان افتتاح می شود

سه طرح بزرگ آبی در سیستان وبلوچستان افتتاح می شود
مدیر روابط عمومی آب منطقه ای سیستان و بلوچستان افزود: مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در سفر به سیستان وبلوچستان رسما بهره برداری از 3 پروژه آبی را کلید می زند.

مجتبی همایون مهر در گفت وگو با ایسنا، افزود: سازه کنترلی بین چاه نیمه یک وسه وخروجی مستقل چاه نیمه چهارم دو پروژه شهرستان زهک هستند که با اعتبار 211 میلیارد تومان و با هدف تامین بهینه آب شرب شهرها و روستاها، رفع مشکلات آبرسانی در برخی مناطق و البته جداسازی آب شرب و کشاورزی به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه گفت: طرح مهندسی وساماندهی رودخانه سیستان نیز با اعتباری بالغ بر 145 میلیارد تومان و با هدف کنترل سیلاب های سیستان، ترمیم نقاط آسیب پذیر و هدایت سیلاب به تالاب بین المللی هامون  در این سفر به بهره برداری می رسد.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان، ادامه داد: بهبود وضعیت آب شرب شهری و روستایی، جداسازی آب شرب و کشاورزی،‌کنترل سیلاب های رودخانه سیستان و اشتغال 650 نفر به صورت مستقیم در این طرح ها از جمله مهم ترین اهداف وزارت نیرو برای اجرای این پروژه ها است.

همایون مهر گفت: وزارت نیرو دیماه سال گذشته نیز در قالب این پویش 3 پروژه افتتاحی و کلنگ زنی با اعتباری بالغ بر 328 میلیارد تومان را در استان سیستان و بلوچستان عملیاتی کرد.

مراسم بهره برداری از پروژه های استان در روز پنج شنبه یکم خردادماه به صورت ویدئو کنفرانس در ارتباط زنده با رئیس جمهور و وزیر نیرو برگزار می شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking