۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۴

تحلیل‌گر مسائل سیاسی: کرونا به ‌افول برخی کشورها سرعت بخشید‌/ ضرر 8.8 تریلیون دلاری کرونا به اقتصاد دنیا

تحلیل‌گر مسائل منطقه گفت: کرونا تغییراتی را در معادلات قدرت‌های جهان به وجود آورده و آن‌ها را به مسیر جدیدی هدایت کرده اما همچنان سبب تغییر کامل و ایجاد جریان جدید نشده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سید جلال حسینی عصر امروز در نشست علمی پیامدهای ناشی از کرونا که به همت بسیج دانشجویی استان اصفهان و با همکاری خبرگزاری تسنیم برگزار شد، اظهار داشت: ماهیت ویروس کرونا هم‌چنان نامشخص است و نمونه بارز آن را استان خوزستان می‌توان دانست که با وجود گرمای بسیار زیاد، جزو مناطق پرخطر و در معرض هشدار کشور قرار دارد. ویروس کرونا، یک‌سری تغییراتی را در معادلات قدرت‌های جهان به وجود آورده و آن ها را به مسیر جدیدی هدایت کرده، اما همچنان باعث تغییر کامل و ایجاد جریان جدید نشده است.

کرونا در اروپا| از نفوذ کرونا به اقامتگاه‌های پناهندگان آلمان تا افزایش چشمگیر بدهی‌های دولتی اسپانیاگزارش| وضعیت قرمز کرونا در اصفهان / جولان ‌مردم در شهر برای خرید و گردش بدون رعایت بهداشتشمار مبتلایان به کرونا در جهان به 5 میلیون نفر رسید

وی خاطر‌نشان کرد: کرونا توانسته ماهیت برخی کشورها و اتفاقات را روشن کرده و به‌افول آن‌ها سرعت ببخشد‌. همانطور که در اخبار اعلام می‌شود، کووید 19 به کشورهای پیشرفته و جهان اولی آسیب بیشتری وارد کرده است.

حسینی با اشاره به تاثیرات کرونا بر اقتصاد جهان تاکید کرد: در جریان سوسیالیستی، مهمترین رکن را رکن اقتصادی باید به شمار آورد و در حرکت دین اسلام هم تاکید بسیاری روی اقتصاد شده است. به نظر می‌رسد که هنوز میزان قطعی تاثیر کرونا بر اقتصاد دنیا مشخص نشده، اما تا اینجا 5.5 تا 8.8 تریلیون دلار روی اقتصاد دنیا تاثیر داشته و 10 درصد از سرعت تولید ناخالص ملی را هم در جهان کاهش داده است.

این تحلیل‌گر مسائل منطقه در ادامه اظهار داشت: کشور‌هایی مثل روسیه و چین به سمت اقتصاد سرمایه‌داری حرکت کرده‌اند، حتی سرعت اقتصادی چین از آمریکا جلو زده و دلیلش این است که چین در کنار جریان اقتصادی خود، با مدیریت صحیح مانع از فروپاشی اقتصادی خود شد. البته این نکته را هم نباید از یاد برد که با شیوع کرونا، اقتصادهای دنیا در حال نزدیکی به یکدیگر هستند.

وی افزود: در اروپا و اتحادیه آن، نگاه مادی‌گرایانه‌ای وجود دارد که تمام حواس‌شان را صرفاً معطوف به خود کرده‌اند، در حالی‌که مردم کشورهایی مثل ایران، همیاری‌ها را در زمان کرونا بسیار زیاد کرده‌اند و به شیوه‌های مختلف یک‌دیگر را یاری می‌کنند.

حسینی گفت: برخی افراد بعد از انقلاب اسلامی می‌گفتند که باید با آمریکا مذاکره کرد و در شرایط فعلی، نظرشان کاملاً تغییر کرده است. این افراد دچار نوعی حیرت هستند و عشق به غرب آن‌ها را کور کرده و نمی‌توانند واقعیت را ببینند. این قاعده را باید به‌خاطر سپرد که وقتی نگاه بلند‌مدت نسبت به چیزی داریم، باید زحمت بیشتری بکشیم و در شأن ما نیست که زیر سلطه تمدن غرب برویم.

کلیدواژه ها :قدرت تحلیل سیاسی
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking