۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۳

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:

خطر کرونا در آذربایجان غربی ادامه دارد/لزوم رعایت فاصله هوشمند

خطر کرونا در آذربایجان غربی ادامه دارد/لزوم رعایت فاصله هوشمند
ارومیه – رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایچان غربی گفت: ویروس کرونا رفتارهای متعدد و پیچیده ای دارد و خطر شیوع کماکان پا برجاست و نباید تصور کرد که کرونا تمام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد آقازاده چهارشنبه شب در سی و هفتمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه تا به امروز ۱۶ هزار و ۴۲۶ مورد نمونه گیری انجام گرفته است افزود: از این تعداد ۴ هزار و ۸۶ مورد مثبت بوده که ۲ هزار و ۸۵۹ نفر بهبود یافته اند و در حال حاضر ۲۴۵ نفر در بیمارستانها بستری هستند.

وی با بیان اینکه تا به امروز از مجموع ۱۹۶ نفری که بر اثر ابتلاء به کرونا فوت کرده اند اکثر آنها دارای بیماری زمینه‌ای بودند افزود: اقدامات خوبی در خصوص کاهش تجمعات انجام گرفته است. رعایت فاصله گذاری هوشمند و دستورالعمل‌های بهداشتی دو راهکار اصلی مصونیت از ابتلاء به کرونا است.

آقازاده از کشف ۲ انبار محموله پزشکی احتکار شده در ارومیه خبر داد و گفت گفت: ۲ انبار پخش غیرمجاز اقلام پیشگیری از بیماری کرونا در ارومیه با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف و ده‌ها هزار اقلام بهداشتی از آن کشف شد.

وی اضافه کرد: از این ۲ انبار، ۳۹ هزار و ۸۰۰ جفت دستکش و هفت‌هزار و ۵۵۰ عدد ماسک خانگی به همراه ۸۴ لیتر محلول ضدعفونی‌کننده کشف و ضبط شده است.

آقازاده یادآور شد: پس از کشف این انبارها، صاحبان آنها به علت فروش و عرضه اقلام غیرمجاز حفاظت از کرونا به مراجع قضائی معرفی شدند. طبق نظر کارشناسان ارزش اقلام کشف شده از این انبارها بیش از ۵۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking