۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۹

سرانه ورزشی هر شهروند صالح‌آبادی 30 سانتیمتر است

سرانه ورزشی هر شهروند صالح‌آبادی 30 سانتیمتر است
رئیس اداره ورزش و جوانان تربت‎جام گفت: با توجه به جمعیت 60 هزار نفری صالح‎آباد سرانه ورزشی هر شهروند این شهرستان 30 سانتیمتر است.

محسن سپهری در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: با توجه به فاصله حدود 200 کیلومتری صالح‎آباد تا مرکز استان و 90 کیلومتری تا تربت‎جام، این شهرستان در داشتن امکانات و سالن‎های ورزشی از کمبودهای بسیاری رنج می‎برد.

وی با اشاره به هم مرز بودن این شهرستان با افغانستان و ترکمنستان و محرومیت‎های بسیاری که دارد، اظهار کرد: در سطح شهر صالح‌‎آباد فقط یک مجموعه ورزشی 4 هکتاری به نام شهید کریمی وجود دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت‎جام افزود: در داخل این مجموعه یک زمین روباز فوتبال خاکی، یک سالن چند منظوره 1260 متری و یک سالن کوچک غیر استاندارد 300 متری برای والیبال، یک سوله 100 متری برای پرورش اندام و بدنسازی وجود دارد.

وی همچنین مطرح کرد: شهرستان صالح‎آباد دارای بیش از 100 روستاست که تنها در روستای جعفریه یک سالن ورزشی وجود دارد، متاسفانه اداره ورزش و جوانان در این شهرستان سالن استانداردی برای برگزاری مسابقات و استخر سرپوشیده و روباز ندارد.

سپهری اظهار کرد: اگرچه زمین روباز ورزشی در روستای گوشلاغر احداث شده اما فقط تسطیح، جدول‎گذاری و دو تیر دروازه نصب شده است، باتوجه به جمعیت 60 هزار نفری شهرستان صالح‌‏آباد این امکانات اصلا جوابگو نیست.

وی گفت: در مجموع 60 هزار جمعیت شهرستان صالح‎آباد فقط دو سالن ورزشی دارند که همان‎ها نیز استاندارد نیستند و نمی‎شود در آن‌ها اقدام به برگزاری مسابقات نمود و فقط تمرینی هستند.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت‎جام افزود: با توجه به اینکه دو سال است تیم والیبال و یا تیم فوتسال صالح‎آباد حائز کسب مقام‎های برتر در سطح استان می‏‌شوند باید توجه بیشتری به ورزش این شهرستان شود.

سپهری بیان کرد: اگرچه میانگین سرانه ورزشی در شهرستان تربت‎جام برای فضای روباز 44 سانتیمتر و فضای سرپوشیده 12 سانتیمتر است اما این عدد در صالح‎آباد 30 سانتیمتر بوده و از استاندارد استانی بسیار کمتر است.

انتهای پیام
 

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking