۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۶

از گوشه و کنار گلستان| از آغاز برداشت محصولات کشاورزی تا ماجرای سارقی که توسط پلیس از مرگ حتمی نجات یافت

از گوشه و کنار گلستان| از آغاز برداشت محصولات کشاورزی تا ماجرای سارقی که توسط پلیس از مرگ حتمی نجات یافت
خبرگزاری تسنیم گلستان برخی از اخبار مهم استان را در قالب یک بسته خبری منتشر می‌کند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، اخباری که ممکن است کمتر در طول روز خوانده یا شنیده باشید را می‌توانید در بسته خبری خبرگزاری تسنیم استان گلستان بخوانید.

آغاز برداشت محصولات کشاورزی در استان

علی موسی‌خانی، مدیر پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی استان از آغاز برداشت کلزا از سطح 58 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان خبر داد و گفت: گلستان 40 درصد سطح زیر کشت کلزا را در کشور داراست و از این نظر رتبه نخست تولید این دانه روغنی، از آن این استان است. پیش بینی می‌شود از این سطح حدود 110 هزار تن محصول برداشت شود.

از گوشه و کنار آذربایجان‌غربی|‌آغاز مرمت بازار تاریخی ارومیه/‌توزیع 93 هزار تن کود شیمیاییاز گوشه و کنار ایلام|جمعیت ایلام به  مرز 600 هزار نفری نزدیک شداز گوشه و کنار کاشان| قرارگاه جهاد رسانه‌ای شهید آوینی در کاشان راه‌اندازی شد

وی گفت: 50 مرکز خرید، محصول کلزاکاران را با قیمت تضمینی هر کیلوگرم 4 هزار و 660 تومان و 2 ریال با احتساب 10 درصد رطوبت و 2 درصد ناخالصی خریداری می‌کنند.

موسی‌خانی با اشاره به شرایط مطلوب بارندگی و رطوبت به کلزاکاران توصیه کرد: برای برداشت عجله نکنند. همچنین بقایای محصول خود را به عنوان خوراک دام و یا تقویت کننده خاک استفاده و از سوزاندن آن جداً خودداری کنند.

شیوع دوباره کرونا در برخی شهرها و وضعیت شکننده شهرهای سفید

عبدالرضا فاضل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: ‌‌برآورد ما این است که شرایط حال حاضر تا چهار ماه آینده ادامه پیدا کند و ورودی و خروجی بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان ثابت باشد، زمانی به شرایط سبز می‌رسیم که در دو هفته اخیر هیچ بیمار کرونایی در یک شهرستان وجود نداشته باشد.

فاضل تصریح کرد: تقسیم بندی وضعیت سفید، زرد و قرمز شکننده است و ممکن است با بستری شدن یک بیمار شرایط از سفید به زرد یا قرمز تغییر کند.

وی ادامه داد: تصمیم‌گیری برای تعطیلی و فعالیت مشاغل در این شرایط سخت است زیرا با معیشت مردم سر و کار داریم و باید بپذیریم که نمی‌توان همه مشاغل را تعطیل کرد.

الزام دریافت گواهی سلامت برای رانندگانی که مقصدشان ترکمنستان است

عبدالحمید قوچاقی، رئیس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: امکان عبور ناوگان و تردد رانندگان بین‌المللی از مرزها منوط به داشتن گواهی سلامت و عدم ابتلای آنها به ویروس کووید 19 براساس مقررات بین المللی بهداشتی مصوب سازمان جهانی بهداشت است.

وی بیان داشت: این ضرورت با توجه به قرار گرفتن درآستانه بازگشایی مرزهای مشترک با کشورهای همسایه ترکمنستان و قزاقستان و غیره و حمل و بارگیری و صادرات محمولات کشاورزی استان به خصوص صادرات سیب زمینی با ناوگان جاده‌ای اعمال می‌شود.

قوچاقی گفت: با هماهنگی به عمل آمده با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، دو مرکزمعاینه و نمونه گیری تشخیص کووید 19 و صدور گواهی صحت رانندگان بین المللی و عدم ابتلا به کرونا در مراکز بهداشتی شهرستان‌های آق‌قلا و گنبد کاووس، آماده خدمت به شرکت‌های حمل ونقل بین المللی هستند. مدیران شرکت‌های حمل ونقل بین المللی لازم است رانندگان تحت پوشش را قبل از بارگیری محموله با معرفی نامه رسمی و با ذکر اطلاعات سجلی، شماره پاسپورت و درج کشور یا کشورهای هدف به این دو مرکز بهداشتی معرفی و هدایت کنند تا پس از نمونه گیری، گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا آنها با متن و زبان انگلیسی صادر شود.

وی یادآورشد: این فرآیند برای هر بارخروج رانندگان بین المللی از مرزهای کشور از جمله مرزهای مشترک با ترکمنستان اجباری است.

پلیس، سارق را از مرگ حتمی نجات داد

سرهنگ محمود علی‌فر، فرمانده انتظامی گنبدکاووس از نجات جان سارق با اقدام فداکارانه مامور گشت کلانتری 11 شهرستان خبر داد و گفت: مأموران گشت کلانتری 11 شهرستان حین گشت‌زنی در مسیر پل گدم آباد به فردی که حامل کیسه‌ای بوده مشکوک و به وی نزدیک شدند فرد مشکوک با مشاهده پلیس پا به فرار گذاشت و به رودخانه گرگانرود رسید و ابتدا کیسه همراهش را به حاشیه رودخانه پرتاپ و سپس خود را به داخل آب انداخت که ماموران متوجه شدند که متهم مسلط به فن شنا نبوده و با توجه به جریان داشتن آب متهم در حال غرق شدن است.

 وی افزود: با توجه به شدت جریان آب یکی از ماموران گشت انتظامی سریعا خود را به داخل آب رودخانه انداخته و متهم را از غرق شدن و مرگ حتمی نجات می‌دهد.

فرمانده انتظامی گنبدکاووس با تقدیر از اقدام فداکارانه مامور گشت انتظامی در نجات جان سارق خاطرنشان کرد: از کیسه همراه متهم مقادیری لوازم سرقتی کشف و متهم در یگان انتظامی به 4 فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف که با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking