۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۸

ساخت ۷۵۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح مسکن ملی

ساخت ۷۵۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح مسکن ملی
استاندار کرمانشاه از ساخت ۷۵۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح مسکن ملی در سطح استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم ایجاد رونق در حوزه مسکن در سال جاری، گفت : در همین راستا جلسات هفتگی شورای مسکن در دستور کار قرار داد و احداث واحد‌های طرح اقدام ملی و نیز تکمیل واحد‌های مسکن محور دو رویکرد اصلی این جلسات هستند.

او گفت : در حال حاضر ساخت ۷۵۰۰ واحد در قالب طرح اقدام ملی در استان در دستور کار قرار دارد. همچنین تکمیل ۵۰۰۰ واحد مسکن مهر باقی مانده استان را نیز در برنامه داریم.

او افزود: ۲۵۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در استان در راستای طرح اقدام ملی لحاظ شده اند تا از این طریق بتوان تسهیلات بیشتری برای تکمیل آن‌ها دریافت کرد.

بازوند با اشاره به ساخت دو هزار واحد مسکن طرح اقدام ملی در استان توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: فراخوان این کار داده شده، اما تاکنون هیچ یک از سرمایه گذاران استانی در این زمینه اعلام آمادگی نکرده اند.

او افزود: همچنین توافقی با بنیاد مستضعفان صورت گرفته تا ۵۰ هزار هکتار زمینی که در محدوده شهری کرمانشاه دارند جهت ساخت واحد‌های مسکونی تغییر کاربری داده شود و قرار است بنیاد با تعاونی‌های که دارد واحد‌هایی را در این زمین‌ها احداث کند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: تعاونی فرهنگیان هم قرار است دو هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی بسازد که مشکلات زیرساختی دارد که باید هرچه سریعتر برای رفع آن‌ها کمک کنیم.

بازوند گفت: همچنین از مجموع واحد‌های مسکن ملی، ۱۷۱۴ واحد آن توسط بنیاد مسکن در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان ساخته خواهد شد که مقرر شده بنیاد مسکن ظرف ۱۰ روز آینده برنامه ساخت این واحد‌ها را ارائه کند.

او افزود: تاکید ما این است که بنیاد مسکن ساخت و تکمیل واحد‌ها را بصورت پروژه پروژه پیش رفته و از شروع ساخت همزمان واحد‌ها خودداری کنند.

این مسئول ادامه داد: اگر ساخت واحد‌ها با هم شروع شود قطعا تا پایان عمر دولت بسیاری از آن‌ها نیمه کاره خواهد ماند، بنابراین باید طوری برنامه ریزی شود که ساخت تعدادی واحد شروع شده و به پایان برسد و بعد ساخت واحد‌های دیگر شروع شود.

او افزود: این انتظار هست که ساخت واحد‌های دارای متقاضی موثر تا پایان عمر این دولت انجام شود.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم اقدام جهادی در ساخت این واحدها، گفت: هر سازمان و نهادی و هر بخشی که متولی ساخت پروژه‌های مسکن ملی هستند باید مشکلاتشان را بیان کرده تا هر چه سریعتر رفع شود و بتوان ساخت این واحد‌ها را پیش برد.

بازوند افزود: تعاونی‌های دیگر در حوزه طرح اقدام ملی در حال فعالیت هستند و تلاش بر این است که بتوانیم امسال رونق مسکن را در استان رقم بزنیم.

او با تاکید بر همکاری همه دستگاه‌ها در اجرای طرح اقدام ملی، گفت: اسم این طرح اقدام ملی است و همه باید همکاری داشته باشند و دستگاهی نباید در ساخت این واحد‌ها مشکل ساز شود .

کلیدواژه ها :بازوند
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking