۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۹

حجم آب دریاچه ارومیه به 5290 میلیارد مترمکعب رسید

حجم آب دریاچه ارومیه به 5290 میلیارد مترمکعب رسید
گروه استان‌ها ــ مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: حجم آب موجود در دریاچه نسبت به سال گذشته از پنج میلیارد و 350 میلیون مترمکعب به پنج میلیارد و 290 میلیون مترمکعب رسیده است.
- اخبار استانها -

فرهاد سرخوش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: تراز سطح آب دریاچه به‌میزان یک‌هزار و 271 متر و 91 سانتی‌متر رسیده و در مقایسه با تراز یک‌ هزار و 271 متر و 93 سانتی‌متری سال گذشته در زمان مشابه با کاهش مواجه بودیم.

وی با اشاره به افزایش وسعت دریاچه ارومیه بیان کرد: وسعت دریاچه در این زمان به بیش از سه هزار و 246 کیلومتر و 94 مترمربع رسیده در حالی که این رقم در سال گذشته در زمان مشابه سه‌ هزار و 262 کیلومترمربع و 9 مترمربع ثبت شده بود.

طرح انتقال آب "زاب" برای احیای دریاچه ارومیه امسال به بهره‌برداری می‌رسدروزهای خوش دریاچه ارومیه به روایت تصویروسعت دریاچه ارومیه به 3239 کیلومتر مربع افزایش یافت

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: همچنین حجم آب موجود در دریاچه نسبت به سال گذشته از پنج میلیارد و 350 میلیون مترمکعب به پنج میلیارد و 290 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

سرخوش با اشاره به میانگین درازمدت تراز، وسعت و حجم آب موجود در دریاچه افزود: به‌ترتیب این ارقام یک‌ هزار و 274 متر و 64 سانتی‌متر، چهار هزار و 511 کیلومتر و 920 مترمربع و 16 میلیارد و چهار میلیون مترمکعب ثبت شده است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking