۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۸

مدیرکل ثبت اسناد و املاک سمنان:

طرح کاداستر اولویت اصلی سال جاری ثبت اسناد استان سمنان است

طرح کاداستر اولویت اصلی سال جاری ثبت اسناد استان سمنان است
سمنان- مدیر کل ثبت اسناد و املاک سمنان بابیان اینکه سند تک‌برگی راهی برای جلوگیری از تجاوز به اراضی و همچنین موقوفه خواری است، گفت: طرح کاداستر اولویت اصلی ثبت اسناد استان است.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله عبدی کمیشانی عصر چهارشنبه در دیدار با مدیرکل اوقاف استان سمنان به میزبانی دفتر خود ضمن بیان اینکه تبدیل اسناد برخی موقوفات دارای سند مالکیت قدیمی به سند تک‌برگی در دستور کار است، ابراز داشت: این اقدام در راستای یکی از وظایف سازمان ثبت یعنی تثبیت املاک وقفی و زمینه‌سازی حفاظت و صیانت از اراضی وقفی و مذهبی صورت گرفته است.

وی ضمن بیان اینکه حسب دستورالعمل فی‌مابین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور کارگروه استانی تعیین تکلیف و تثبیت موقوفات استان برای بررسی سهمیه مصوب سال جاری برگزار می‌شود، افزود: هدف از این اقدام تعیین تکلیف و رفع مشکلات و موانع موجود در ثبت رقبات و پلاک‌های ثبتی موقوفات استان سمنان است.

⁠ مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان سمنان بابیان اینکه یکی از اولویت‌های کاری ثبت اسناد و املاک طی سال جاری طرح کاداستر و تاکید بر اهمیت تثبیت نقشه‌های املاک دولتی است، ابراز داشت: با توجه به اینکه موقوفات اموال اهل‌البیت و بیت المال مؤمنان است لذا این مهم نیز در دستور کار سال جاری قرار دارد.

عبدی ضمن تاکید بر اینکه ادارات و سازمان‌ها از جمله سازمان اوقاف مکلف به ارائه درخواست و پیگیری ثبت اراضی تحت تصرفات شأن هستند، تصریح کرد: اداره ثبت استان آمادگی این را دارد تا در کوتاه‌ترین زمان، با تثبیت نقشه‌های تسلیمی، در بانک جامع کاداستر مبادرت به صدور سند کاداستری یا تبدیل اسناد مالکیت قدیمی به سند تک‌برگی کند.

وی بابیان اینکه مشکلات و موانع قانونی، در خصوص پلاک‌های ثبتی که تاکنون ثبت و صدور سند آن‌ها میسر نشده می‌بایست رفع شود، افزود: وجود سند تک‌برگی به صورت جدی از تعدی و تجاوز اراضی دولتی و خصوصاً اراضی وقفی و موقوفات و موقوفه خواری جلوگیری می‌کند.

منبع : مهر

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

    website tracking