۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۸

استاندار کرمانشاه:

طرح اقدام ملی تا مرداد ماه سال آینده تعیین تکلیف شود

طرح اقدام ملی تا مرداد ماه سال آینده تعیین تکلیف شود
کرمانشاه_ استاندار کرمانشاه گفت: وضعیت طرح مسکن اقدام ملی باید تا مرداد مال سال آینده تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند در نشست شورای مسکن استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد با بیان اینکه امسال جهش تولید در بخش صنعت ساختمان طراحی شده است، اظهار داشت: باید بتوانیم سرعت تولید مسکن را در سال ۹۹ افزایش دهیم.

استاندار کرمانشاه افزود: برای ساخت واحدهای طرح اقدام ملی و ساخت مسکن به یک اقدام جهادی نیاز است که باید به طور جدی در دستور کار قرار بگیرد و تمام ارگان‌ها و مدیران ذیربط پای کار بیایند.

وی تعداد واحدهای قابل ساخت در اراضی دولتی، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن ۷۵۰۰ واحد اعلام کرد و گفت: تعداد واحدهای قابل ساخت توسط تعاونی‌ها، بنیاد شهید و واحدهای نیمه تمام و … در اراضی غیردولتی ۵۰۰۰ واحد است که در مجموع ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد می‌شود.

مدیر ارشد استان عنوان کرد: همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر نیمه کاره فاقد متقاضی وجود دارند که در قالب این طرح اقدام ملی با شرایط مناسبی به متقاضیان واگذار می‌شود.

استاندار کرمانشاه گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) قرار شد ساخت ۲ هزار واحد در استان را شروع کند و به این منظور فراخوان دادند و تا کنون سرمایه گذاران استان به دلیل اینکه معتقدند برای آنها سود آوری ندارد، میل و رغبتی به مشارکت ندارند.

وی ادامه داد: بر این اساس طی امروز به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) اعلام کردیم اگر این پروژه‌ها برای سازندگان استان توجیه اقتصادی ندارد از سازندگان خارج استان برای مشارکت در ساخت این پروژه‌ها استقبال کنند.

بازوند گفت: با توافقی که با بنیاد مستضعفان شد قرار شد ۵۰ هکتار زمین که در محدوده شهر دارند با تغییر کاربری به مسکونی و تجاری هر تعداد واحد مسکونی می‌توانند احداث کنند.

وی بیان داشت: کارهای اولیه ۲ هزار واحد فرهنگیان نیز به اتمام رسیده و نیازمند زیرساخت است که باید کمک کنیم تا اجرا شود.

استاندار کرمانشاه افزود: برای اینکه اتمام یکسری از پروژه‌ها را تا پایان این دولت داشته باشیم باید یک برنامه ریزی جامع داشته باشیم.

مدیر ارشد استان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ۲۸ خرداد سال آینده همزمان با انتخابات رئیس جمهوری است باید طوری برنامه ریزی کنید که طرح اقدام ملی تعیین تکلیف شود.

بازوند اظهار داشت: نباید اجازه دهیم ثروت ملی روی زمین بماند لذا برنامه ریزی ها طوری باشد که به اتمام پروژه‌ها بینجامد.

وی بیان داشت: بنیاد مسکن نیز مکلف است برنامه زمانبندی برای اتمام هر چند واحدی که می‌تواند از سهمیه ۱۷۱۴ واحدی خود به اتمام برساند، اعلام کند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: برنامه ریزی ها برای آن واحدهایی باشد که حتماً تا خرداد سال آینده به اتمام می‌رسد حتی اگر در هر شهرستان ۲۰ تا ۳۰ واحد باشد.

وی گفت: باید طی ۱۵ روز آینده برنامه شفافی برای ساخت واحدهای طرح اقدام ملی تحویل داده شود و مشخص شود که چند واحد به اتمام خواهد رسید.

کلیدواژه ها :تعیین بازوند
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking