۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۴

عضو مجلس خبرگان رهبری: ایستادگی برابر رژیم صهیونیستی وظیفه جامعه اسلامی است

عضو مجلس خبرگان رهبری: ایستادگی برابر رژیم صهیونیستی وظیفه جامعه اسلامی است
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در تفسیر آیه 29 سوره فتح به پنج ویژگی رزمندگان جبهه مقاومت در تورات اشاره شده که برابر کفار با صلابت و بدون هیچگونه سهل‌انگاری می‌ایستند و امروز هم وظیفه ماست برابر رژیم صهیونیستی با قاطعیت بایستیم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌‌ والمسلمین محمد ‌حاج‌‌ابوالقاسم دولابی ظهر امروز ‌در ‌مراسم ترتیل‌خوانی قرآن کریم که‌ در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار داشت: رزمندگان مانند زراعتی هستند که جوانه می‌زنند، تقویت می‌شوند‌ تا آن جوانه محکم شود و روی پای خود بایستند و پر برکت شوند و کشاورزان را به شگفتی وا دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که انقلاب یک حقیقت زنده است که تولد دارد، افزود: انقلاب اسلامی رشد و قوام دارد و عمر طولانی و مثل هر موجود زنده دیگری است.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: مَثَل اصحاب پیامبر(ص) و انقلابیون مَثَل گیاهی است که از زمین سر می‌زند و رشد می‌کند و ساقه آن محکم می‌شود و تبدیل به یک موجود با برکت شگفت‌انگیز می‌شود و برای خود آن کسی که این گیاه را به زمین نشانده شگفت‌آور است و دشمنان را به خشم می‌آورد.

عضو خبرگان رهبری: همه ساله توجه به مسئله قدس در دنیا بیشتر می‌شودعضو خبرگان رهبری: امیرالمومنین(ع) در زمینه ساده زیستی در طول تاریخ بی نظیر بودندعضو خبرگان رهبری: شیعیان در زمینه کمک به محرومین از امیرالمومنین(ع) الگوگیری کنند

مفسر قرآن کریم عنوان کرد: پیامبر(ص) فرمود آنهایی که اهل ترحم به دیگران هستند خدای متعال هم به آن‌ها ترحم می‌کند و در جای دیگر فرمودند کسی که برای رضای خدا خشم خود را فرو برد خداوند در برابر دشمنان او را قوی می‌کند.

وی با اشاره به آیه پایانی سوره فتح، گفت: خدا به شاخص‌های رزمندگان جبهه مقاومت اشاره می‌کند، افرادی که این ویژگی‌ها را داشته باشند اتفاقات بزرگی را رقم می زنند.

حاج ابوالقاسم دولابی ادامه داد: در تفسیر آیه 29 سوره فتح به پنج ویژگی رزمندگان جبهه مقاومت در تورات اشاره شده است که نخستین ویژگی آن‌ها این است که برابر کفار با صلابت و بدون هیچگونه سهل انگاری می‌ایستند و امروز هم وظیفه ما است که برابر رژیم صهیونیستی با قاطعیت بایستیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ویژگی دوم رزمندگان در تورات را مهربانی با اهل ایمان برشمرد و افزود: امروز جلوه‌های زیبایی از همدلی را در رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در کشورمان شاهد هستیم و ویژگی سوم، عبادت دائمی و تسلیم برابر فرمان خداوند متعال است.

استاد حوزه علمیه گفت: ویژگی چهارم رزمندگان نیت پاک و خالصانه است که هیچ توقعی از مردم برای تشکر و سپاس‌گزاری ندارند و پیرو خاندانی هستند که در اوج گرسنگی غذای خود را به نیازمندان می‌دهند و ویژگی پنجم سیمای مؤمنانه است که از ظاهرشان نور ایمان و نور شب‌زنده‌داری آشکار است.

مفسر قرآن کریم خاطرنشان کرد: در این مثل هم پنج ویژگی بیان شده است، اول جوانه زدن و دوری از رکود و خمودی، دوم اینکه کمک می‌کنند که نیروهایی که جوانه زدند روی پای خود بایستند، سوم استحکام، چهارم استقلال و روی پای خود ایستادن و پنجم اینکه آنچنان رشد و نموی دارند که تعجب همگان را برمی‌انگیزند و در نهایت می‌گوید که همه اینها برای این است که کفار را به خشم بیاورد.

کلیدواژه ها :رزمندگان قرآن
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking