۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۰

علیرضا دبیر:

فدراسیون کشتی در مبارزه با دوپینگ جدی است

فدراسیون کشتی در مبارزه با دوپینگ جدی است
کرج - رئیس فدراسیون کشتی گفت: در بحث مبارزه با دوپینگ جدی هستیم و در مورد این تصمیم نیز کوتاه نمی آئیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دبیر بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه مجمع سالیانه هئیت کشتی استان البرز در جمع با خبرنگاران در خصوص اقدامات فدراسیون کشتی از جمله اقدامات ضد دوپینگ در چند ماهه اخیر، اظهار کرد: در بحث مبارزه با دوپینگ جدی هستیم و در مورد این تصمیم نیز کوتاه نمی آئیم.

وی گفت: آدرس منازل و شماره تماس تمامی کشتی گیران در اختیار ستاد ملی مبارزه با دوپینگ قرار داده شده و در دوره‌های تمرینی و مسابقات می‌توانند مراجعه کرده و تست دوپینگ ورزشکاران را انجام دهند.

رئیس فدراسیون کشتی عنوان کرد: در تمامی مسابقات کشتی کشور مشتمل بر قهرمانی، لیگ، رقابت‌های جام تختی و یا مسابقات بین المللی تست دوپینک کشتی گیران انجام می‌شود.

دبیر با بیان اینکه درست است که تست دوپینگ از کشتی گیران اخذ می‌شود اما در کنار آن برای این مسئله آموزش‌های لازم را برای کشتی گیران و مربیان کشتی برگزار می‌کنیم.

به گفته وی قبل از اینکه او هدایت فدراسیون کشتی ایران را عهده دار شود در بحث دوپینگ ایران و ترکیه بیشترین آمار دوپینگ را در ورزش کشتی داشته اند که باید برای کاهش این آمار تلاش شود.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه آموزش و اطلاع رسانی در مورد دوپینگ تأثیر زیادی در کاهش آمار آن دارد، گفت: بعد از فروکش کردن تب کرونا این قضیه را با جدیت بیشتری دنبال خواهیم کرد.

دبیر در خصوص نگاهی که به ورزش کشتی در استان البرز دارد، توضیح داد: کرج قدیم یا البرز کنونی یکی از بال‌های مهم کشور در ورزش کشتی است و طبق آمار ارائه شده توسط مسئولان کشتی البرز حدود ۱۶ درصد مدال‌های کشتی کشور توسط البرزی‌ها کسب شده است.

وی با بیان اینکه البرز استانی مهاجر پذیر است و این مقوله می‌تواند یک پتانسیل برای کشتی ایران باشد، افزود: آرزوی ما این است که با کار بیشتر در باشگاه‌های ورزشی و پرورش استعدادها افزایش کمیت کار به بهتر شدن کیفیت برسیم و تعداد قهرمانان ورزش کشتی نیز افزایش یابد، در این مورد انتظار ما از استان البرز بالا است.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking