۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۸

در نشست خبری مطرح شد؛

۱۱۰ برنامه همزمان با سوم خرداد در آذربایجان غربی برگزار می شود

۱۱۰ برنامه همزمان با سوم خرداد در آذربایجان غربی برگزار می شود
ارومیه – مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی از اجرای ۱۱۰ ویژه برنامه توسط ستاد بزررگداشت سالروز آزادی خرمشهر و هفته دفاع مقدس در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ جلیل وحیدی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در تشریح برنامه‌های امسال هفته دفاع مقدس و بزرگداشت سالروز آزادی خرمشهر اظهارکرد: امسال با شعار ما قوی هستیم از سوم خرداد تا پایان سال هر هفته یک ویژه برنامه با موضوع دفاع مقدس در استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال ۱۱۰ ویژه برنامه توسط ستاد بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با همکاری ۱۴ کمیته عضو ستاد در استان اجرا می‌شود ادامه داد: دفاع مقدس، یادآور رشادت‌ها و جانفشانی‌های تمام ملت ایران در جای جای میهن اسلامی است و آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های مرزی کشور است که در دوران دفاع مقدس، حماسه‌های بی‌نظیری را رقم زدند که نام این استان را در تاریخ غیرت و شرف ملت ایران جاودانه ساخت.

وی با بیان اینکه امسال چهلمین سالروز بزرگداشت دفاع مقدس است افزود: در این راستا ویژه برنامه‌هایی از جمله حمایت مالی از ۴۰ پایان نامه با موضوع دفاع مقدس، رونمایی از ۴۰ کتاب با موضع دفاع مقدس، تجلیل از ۴۰ راوی، برگزاری ۴۰ یادواره شهدا در ۱۷ شهرستان استان و نیز ارومیه، احداث ۴۰ یادمان شهدا برگزار می‌شود.

جلیلی از نصب ۴۰ تندیس تمام قد فرماندهان شهید استان، برگزاری ۴۰ جشن ازدواج آسان در مزار شهدای گمنام استان، به همراه اعزام ۴۰ هزار نفر به مناطق جنگی استان را از دیگر برنامه‌های استان برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس و نیز سالروز آزادی خرمشهر عنوان کرد.

دبیر گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس آذربایجان‌غربی با بیان اینکه دایره المعارف دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی در حال تدوین است اضافه کرد: در تدوین این دایره‌المعارف دفاع مقدس در رده سه استان نخست کشور هستیم.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: راه‌اندازی کتابخانه دفاع مقدس در قالب ۵ هزار جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس، احداث موزه دفاع مقدس و گردآوری ۱۷۰ هزار برگ سند از دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های در دست اجرای این بنیاد است.

جلیلی از کم کاری در بخش سخت افزاری و نرم افزاری این حوزه در سطح استان انتقاد کرد و گفت: متأسفانه به رغم جایگاه استان در عرصه دفاع مقدس و جنگ در رابطه با حفظ ارزش‌ها و تدوین آثار کم کاری شده است.

کلیدواژه ها :دفاع مقدس
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking