۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۶

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین:

فعالیت بوستان بانوان و رستورانها بعد از عید فطر آغاز می شود

فعالیت بوستان بانوان و رستورانها بعد از عید فطر آغاز می شود
قزوین- معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: فعالیت بوستان بانوان، رستوران ها، مراکز گردشگری و موزه ها بعد از عید فطر با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی در جلسه ستاد کرونا که روز چهارشنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: روز جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس نامگذاری شده و این یادگار امام راحل موجب قوت قلب مردم فلسطین شده و حمایت ملل مسلمان جهان را موجب شده است.

وی بیان کرد: امسال به دلیل رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا امکان راهپیمایی و تجمع در روز قدس نیست ولی در این روز بزرگ همه مقدمات در استان آماده خواهد شد تا مستمع سخنرانی مقام معظم رهبری باشیم.

حبیبی تصریح کرد: این سخنرانی مهم در ساعت ۱۲ ظهر روز عید فطر ایراد خواهد شد و با کمک ستادهای نماز جمعه امکان پخش ن در مصل ها و نقاط مختلف شهر مهیا خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآور شد: علیرغم میل باطنی امسال راهپیمایی در خیابان‌ها نداریم و رژه موتوری و خودرویی نیز برگزار نخواهد شد و در دستورالعملی که تهیه و به شهرداری‌ها ابلاغ شده قرار است فضای شهری بخوبی مهیا شود و فرمانداران هم مدیریت خواهند کرد تا اطلاع رسانی مناسبی برای سخنرانی رهبری در مناطق مختلف صورت گیرد.

وی گفت: از اداره ارشاد انتظار داریم برای هماهنگی با رسانه‌ها و خبرگزاری و مطبوعات محلی برای تهیه مصاحبه و گفتگو برای اطلاع رسانی اقدام شود.

حبیبی اظهار داشت: از مدیرکل تبلیغات اسلامی انتظار داریم برای پخش سخنرانی رهبری از بلندگوی مساجد اقدام کنند و دانشگاه علوم پزشکی هم برای استقرار تیم‌های پزشکی در مساجد اقدام کند.

وی اضافه کرد: نماز عید سعید فطر به صورت محدود در برخی مساجد و محلات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و تاکید شده تا نماز در مساجدی که دارای حیات و محوطه هستند در فضای باز اقامه شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآور شد: از شهرداری‌ها انتظار داریم برای ضد عفونی معابر شهری و مساجد محلات همت کنند و نمازگزاران هم زیرانداز شخصی و مهر داشته باشند.

وی بیان کرد: مردم قزوین در مراسم شب احیا نشان دادند به پروتکل‌های بهداشتی پایبند هستند و این روند می‌تواند در عید فطر هم تداوم یابد.

ساعات ادارات به روال سابق برگشت

حبیبی اضافه کرد: از روز اول خرداد ماه ساعات کار ادارات مانند قبل از ساعت ۷.۱۵ دقیقه تا ۱۴.۱۵ دقیقه خواهد بود و همه کارکنان بایستی در محل کار حاضر شوند نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: همه بیمارستان‌ها موظف به ارائه خدمات درمانی هستند و در این زمینه هیچ دغدغه‌ای نیست و در تاکستان فقط بیمارستان شفا برای بیماران مبتلا به کرونا اختصاص دارد و در بیمارستان رحیمیان الوند هم که کادر درمانی سپاه مستقر شده این روند تا ۱۵ خرداد ادامه خواهد داشت.

بوستان بانوان بعد از عید فطر بازگشایی می‌شود

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآور شد: بوستان بانوان پس از عید فطر بازگشایی می‌شود اما مهد کودک‌ها و مدارس شبانه روزی و پیش دبستانی‌ها همچنان تعطیل است.

وی گفت: هفته اول خرداد ماه بشدت نیازمند مراقبت هستیم لذا انتظار داریم شهروندان مسافرت‌ها را عقب بیندازند تا بیماری باز نگردد.

حبیبی بیان کرد: موزه‌ها، دریاچه اوان و مناطق گردشگری و تفریحی استان همچنان تعطیل هستند و پس از عید فطر رستوران‌ها با رعایت موارد بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر امکان پلاسما درمانی در استان مهیا شده که کمک مؤثری در درمان است که در این زمینه اطلاعات بیماران بهبود یافته در اختیار انتقال خون قرار می‌گیرد تا اگر کسی داوطلب بود در این امر مشارکت کند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین بیان کرد: واحدهایی که مواد ضد عفونی تولید می‌کنند باید مجوز خو د را تمدید کنند که نظر معاونت غذا و داروی دانشگاه الزامی است در غیر این صورت از فعالیت آنها جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به ایام امتحانات دانش آموزان گفت: رفت و آمد دانش آموزان، توزیع و تصحیحی اوراق امتحان و رعایت نکات بهداشتی برای آزمون حضوری پایه دوازدهم بسیار اهمیت دارد و این کار با مدیریت فرمانداران و مدیران آموزش و پرورش باید ساماندهی شود.

حبیبی تصریح کرد: بخشودگی اجاره جایگاه‌های سی ان جی متعلق به شهرداری‌ها مصوب شده که برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت این بخشودگی صورت گیرد و اگر اجرا نشود تخلف از مصوبه ستاد است.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

    website tracking