۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۴

سرپرست غله گلستان خبرداد

خرید بیش از ۸۶۰۰ تن کلزا در گلستان/ ۵۰ مرکز خرید پیش بینی شده است

خرید بیش از ۸۶۰۰ تن کلزا در گلستان/ ۵۰ مرکز خرید پیش بینی شده است
گرگان- سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: تاکنون هشت هزار و ۶۰۰ تن دانه روغنی کلزا در قالب خرید تضمینی از سوی دولت از کشاورزان گلستانی خریداری شده است.

منصور صیادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: تاکنون بیش از هشت هزار و ۶۰۰ تن دانه روغنی کلزا در قالب خرید تضمینی براساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی دولت از کشاورزان گلستانی خریداری شده است.

صیادی گفت: تاکنون بیش از دو هزار محموله خرید که از مزارع شهرستان های استان برداشت شده، به مراکز خرید تضمینی تحویل شد.

وی بیان کرد: قیمت پایه خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال برای هر کیلوگرم اعلام شده است و تاکنون وجه همه اسناد ارسالی به بانک پرداخت شده است.

صیادی اضافه کرد: این میزان بیش از ۱۲ میلیارد ریال بوده و این قیمت براساس پایه خرید با دو درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت است.

وی با بیان این که در فرآیند خرید دانه روغنی کلزا از استانداردهای ملی نمونه برداری، آزمون دانه های روغنی و اندازه گیری رطوبت استفاده می شود، افزود: حداکثر ناخالصی قابل قبول دانه آفتابگردان جهت خرید تضمینی ۱۰ درصد و همچنین حداکثر رطوبت مجاز برای این دانه روغنی ۲۰ درصد است.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: بر اساس پیش بینی های اعلامی از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان انتظار می رود  در سال جاری حدود ۱۰۶ هزار تن دانه روغنی کلزا از بیش از ۵۹ هزار هکتار اراضی زیر کشت دانه روغنی کلزا در گلستان تولید شود.

صیادی از در نظر گرفتن ۵۰ مرکز خرید کلزا در  سطح استان گلستان برای خرید تضمینی این محصول خبر داد.

وی از کشاورزان خواست تا در صورت عدم ثبت مشخصات در سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی در اسرع وقت نسبت به ثبت مشخصات در این سامانه و نسبت به افتتاح حساب در بانک عامل اقدام کنند.

صیادی توضیح داد که وجه قابل پرداخت پس از تحویل محموله و ثبت اطلاعات حساب در سامانه بانک عامل در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت می‌شود.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking