۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۲

استاندار قزوین:

ساعات کاری ادارات از اول خرداد عادی می شود

ساعات کاری ادارات از اول خرداد عادی می شود
قزوین- استاندار قزوین گفت: فعالیت ادارات استان از اول خرداد به روال عادی بازمی گردد اما رعایت پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا الزامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله جمالی پور عصر چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: امیدواریم پایان رمضان روز رهایی از ویروس کرونا باشد اما تا آن زمان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی از تلاش همه دستگاه‌های اجرایی و کادر درمانی و پزشکی در مقابله با بیماری کرونا تشکر کرد و اظهار داشت: همه مدیران و فرمانداران، بخشداران، رسانه‌ها تلاش کردند تا بتوانیم با مدیریت بیماری از آسیب‌های آن کم کنیم.

بیماری کرونا در استان قزوین مدیریت شده است

استاندار قزوین تصریح کرد: خوشبختانه بیماری کرونا در استان مدیریت شده و روند کار به سمت مهار و روند نزولی است که این موفقیت مرهون مشارکت همه مردم مسئولان است.

جمالی پور اضافه کرد: روند نزولی و مدیریت شده بیماری نباید ما را از رعایت اصول بهداشتی غافل کند زیرا این وضعیت پایدار نیست و به میزان رعایت مردم در فاصله گذاری هوشمند بستگی دارد و اگر کمی بی احتیاطی و یا غفلت کنیم وضعیت بدتر می‌شود لذا تا آخرین مرحله باید مراقبت بهداشتی را یک اصل بدانیم.

وی اظهار داشت: هر کجا مراقبت کردیم نتیجه گرفتیم و با همین جدیت باید برنامه ریزی و مدیریت کنید تا کارها به نتیجه برسد.

استاندار قزوین با تشکر از همکاری رسانه‌ها، خبرگزاری و مطبوعات محلی بویژه صدا و سیما از رسانه ملی خواست با تهیه برنامه‌های مختلف آگاهی بخشی خود را ادامه دهند تا مردم فراموش نکنند که هنوز بیماری در استان وجود دارد.

جمالی پور اضافه کرد: ما از برنامه‌های مهم عبور کردیم و حتی سخنرانی رهبری برگزار نشد و ما هم در استان از خیلی برنامه‌ها به خاطر سلامت مردم عبور کرده ایم اما روز قدس برای ما بسیار اهمیت دارد ولی سلامت مردم اولویت دارد و مصلحت بزرگ‌تری را به برگزاری تجمع ترجیح داده ایم اما از اهمیت این روز کم نخواهد شد.

وی گفت: همه باید احساس مسئولیت کنند تا فلسفه روز قدس همچنان در محافل گفته شود تا این روز تاریخی در اذهان زنده نگهداشته شود.

نماز عید فطر مسجد محور است

استاندار قزوین در خصوص برگزاری نماز عید فطر هم بیان کرد: امسال برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا هیچ تجمعی برگزار نمی‌شود اما نماز عید فطر به صورت مسجد محوری و محله محور با حضور محدود افراد و رعایت مسائل بهداشتی در برخی مساجد قابل اجراست.

وی گفت: رعایت فاصله گذاری در امکان مذهبی باید جدی گرفته شود زیرا هنوز بیماری جدی است و ما نوسان داریم و همه برنامه‌های اجتماعی لازم است کنترل شود.

جمالی پور اضافه کرد: با ائمه جمعه هماهنگ شود تا به مردم یادآوری کنند که در این ایام به مسافرت نروند زیرا امکان انتشار ویروس وجود دارد و مسافرت می‌تواند بستر افزایش آلودگی باشد و استان را وارد بحران کند.

وی اضافه کرد: هنوز نگران سلامت مردم هستیم اما بعد از عید فطر بخش دیگری از فعالیت‌ها آغاز خواهد شد و از مردم انتظار داریم همه کارها را با رعایت مسائل بهداشتی انجام دهند.

استاندار قزوین گفت: از اول خرداد ماه ساعات کار ادارات از ۷ و ۱۵ دقیقه تا ۱۴ و ۱۵ دقیقه به روال سابق باز می‌گردد.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

    website tracking