۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

موارد بستری بیماران کرونایی در رفسنجان کاهش یافت

موارد بستری بیماران کرونایی در رفسنجان کاهش یافت
رفسنجان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: در رفسنجان بستری‌ها به تدریج از اوایل اردیبهشت ثابت و رو به کاهش است به‌طوری که اخیراً موارد مثبت بستری فوق‌العاده کم است و بیشتر سرپایی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اسماعیلی‌ندیمی ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اظهار داشت: در شرایط شیوع بیماری کرونا، با همکاری نهادها، ادارات، خیران، موکب‌ها، بسیج، شورای شهر و شهرداری توانستیم وضعیت نسبتاً خوبی داشته باشیم و از شرایط خیلی حاد خارج شدیم.

وی بیان کرد: در طول این مدت کمک‌های فراوانی توسط مردم و خیران داشتیم؛ ۲۴ فروردین آزمایشگاه مولکولی را راه‌اندازی کردیم که یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه آن از طرف شهرداری و شورای شهر تأمین شد.

وی ادامه داد: در این آزمایشگاه در یک روز توانستیم بیش از ۵۰ تست انجام دهیم در حالی که هفته‌های اول شیوع کرونا نمونه‌ها را باید به تهران ارسال می‌کردیم که تا یک هفته بعد جواب می‌آمد اما الان نمونه‌هایی که تا ظهر به آزمایشگاه ارسال می‌شود بعداز ظهر به دست پزشکان معالج می‌رسد.

افتتاح بیمارستان بحران در رفسنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از افتتاح بیمارستان ۵۰ تختخوابی بحران رفسنجان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این بیمارستان در حال آماده‌سازی است که ۱۲ خرداد افتتاح می‌شود که هم تخت آی سی یو هم اتاق ایزوله دارد و برق و آب آن مستقل است و اکسیژن‌ساز مستقل دارد.

اسماعیلی ندیمی ادامه داد: هدف از ساخت این بیمارستان این بود که هم بحران‌های احتمالی دیگر مانند زلزله و… را پوشش دهیم و هم اگر دچار مشکلاتی شویم بیمارستان‌هایمان را درگیر این بیماری‌ها نکنیم.

وی در ادامه به شیوع کرونا در رفسنجان اشاره و بیان کرد: در رفسنجان بستری‌ها به تدریج از اوایل اردیبهشت ثابت و رو به کاهش است به‌طوری که اخیراً موارد مثبت بستری فوق‌العاده کم است و بیشتر سرپایی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: در دو، سه هفته قبل در شهرستان انار با کانون‌هایی مواجه شدیم که تا زمانی که آخرین مورد مثبت را که پیدا نکردیم، متوقف نشدیم، یکی از دلایلی که نمونه‌ها تغییر کرد این بود که استراتژی در کل کشور به سمت نمونه‌یابی و بیماریابی پیش رفت. افزایش آمار به این دلیل است که ما سراغ مردم می‌رویم و بیماریابی زیاد شده است.

اسماعیلی ندیمی اظهار کرد: بیماری کووید ۱۹ با ما خواهد بود باید زندگی‌کردن با آن را یاد بگیریم، بنابراین رعایت نکات بهداشتی ضروری بوده و از حضور در تجمعات غیر ضروری، مهمانی‌ها و جاهایی که می‌تواند امکان انتقال را بالا ببرد، خودداری کنیم. احتمالاً پیک‌های بعدی را خواهیم داشت آن چه در ویروس اتفاق افتاده این است که میزان سرایت‌پذیری آن تغییر نکرده است.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

    website tracking