۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۲

هشدار آتش‌نشانی درباره خطر آتش سوزی در باغستان سنتی و دشت قزوین

هشدار آتش‌نشانی درباره خطر آتش سوزی در  باغستان سنتی و دشت قزوین
رییس سازمان آتش نشانی قزوین گفت: بارندگی‌های قابل توجه و افزایش علف‌های هرز خطرآتش‌سوزی وسیع در باغستان سنتی و دشت قزوین را افزایش می‌دهد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، منتظری رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: با توجه به بارش فراوان باران و وجود علف‌های هرز در باغات، مراتع، دشت قزوین به ویژه باغستان سنتی، خطر آتش سوزی افزایش پیدا می‌کند.

منتظری افزود: پارسال بیش از هزار و یک مورد از عملیات‌ها مربوط به آتش سوزی علف، علفزار، باغ و خرمن بود که آمار بسیار بالایی محسوب می‌شود.

او بیشترین علل آتش‌سوزی را سهل انگاری و خطا‌های انسانی عنوان کرد و گفت: پرتاب ته سیگار در بوته و علفزار، ایجاد شعله، از بین بردن علف هرز به روش آتش، سوزاندن ته‌مانده محصولات کشاورزی و رها کردن بطری‌های شیشه‌ای و قوطی‌های فلزی براق در طبیعت، از مهمترین عواملی هستند که به شیوع آتش در محیط زیست دامن می‌زنند.

منتظری افزود: باغداران و اصنافی که در مجاورت مراتع و زمین‌های غیر محصور استقرار دارند به منظور جلوگیری از سرایت آتش‌سوزی‌های احتمالی و بروز خسارات مالی، برای علف‌زنی و ایجاد مانع در مرز بین باغات و اطراف محل کسب خود اقدام کنند.

او گفت: برخی از کشاورزان و باغداران برای از بین بردن علف‌های هرز و حتی سوزاندن شاخه‌های هرس شده، آن‌ها را آتش می‌زنند که همین موضوع سبب گسترش آتش در دل طبیعت می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking