۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۸

ویژه‌برنامه‌های صداوسیمای خراسان رضوی درعید فطر

ویژه‌برنامه‌های صداوسیمای خراسان رضوی درعید فطر
شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی به مناسبت عید سعید فطر ویژه برنامه‌هایی را برای پخش تهیه و تدارک دیده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی؛ عید فطر از مهمترین اعیاد و جشن‌های بسیار مهم مسلمانان محسوب می‌شود و روزی است که روزه‌داران پاداش یک ماه عبادت و کوشش خود را دریافت می‌کنند. صدا و سیمای خراسان رضوی با ویژه برنامه‌هایی متنوع، لحظات شادی را برای مخاطبان خود به ارمغان می‌آورد.

رادیو خراسان رضوی برنامه زنده رادیویی "جشن بندگی" را در روزهای تعطیلات عید فطر از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت زنده پخش خواهد کرد. این ویژه برنامه ترکیبی نمایشی سعی دارد فضایی شادمانه پس از یک ماه روزه داری برای مخاطبان ایجاد نماید. این برنامه با محورهای آداب و رسوم مردم خراسان در عید فطر، مواسات و همدلی، ارتقاء رفتارهای اجتماعی و ترویج صبر و قناعت و کمک به هم‌نوعان و ذکر مصادیقی از برکات ماه مبارک رمضان در رفتارهای اجتماعی مشخصا در زمان بحران کرونا تهیه و تولید شده است.

بخش‌های مختلف این برنامه شامل نمایش کوتاه طنز، میهمان هنرمند، کارشناس مذهبی، گزارش، بسته های صوتی از جمله آشنایی با آداب و رسوم فارسی زبانانی که در همسایگی کشور ما هستند مثل افغانستان، پیامک و تلفن‌های مردمی، استفاده از فرصت رادیونما و دریافت عکس‌های عید فطر مردمی آماده شده است. تهیه کنندگان این برنامه محمد کمالی و سمانه رفیعی، صدابردار محجوبه باغبان، گویندگان امیرحسین کشوری و ریحانه شادمان، گزارشگران بهروز وطن دوست، مرضیه رحیمی و حسین ضیایی و نویسندگان شیوا سالاری و هادی پورحسین هستند.

سیمای خراسان رضوی نیز  با دو برنامه "عید بندگی" و "عید عاشقان" لحظات شاد ومفرحی را به بینندگان خود هدیه میکند. برنامه عید بندگی در دو قسمت 60 دقیقهای با آیتمهای جهش تولید، سرود، تبریکات عید، نمایش طنز، وله، گپ عیدانه به تهیه کنندگی سید محسن ناطقی به روی آنتن می رود. همچنین برنامه عید عاشقان در دو قسمت 90 دقیقه ای با آیتم‌های خواننده زنده، نمایش طنز، گزارشگر، گفت‌وگو با هنرمندان و ورزشکاران، دوبله مشهدی، مدافعان سلامت و مسابقه پیامکی به تهیه کنندگی عباس غلام پور و کارگردانی رضا سالار در این ایام  پخش خواهد شد.

همچنین سیمای خراسان رضوی آمادگی پخش زنده نماز پر شکوه عید فطر در صورت فراهم شدن شرایط و ارتباط با حرم حضرت رضا(ع) و مشارکت مردم از طریق پیامک را در روز عید سعید فطر دارد.

رادیو زیارت نیزبه منظور ایجاد فضایی شاد و باطراوت ویژه برنامه "جشن بندگی" را در دو قسمت به صورت زنده پخش خواهد کرد. این برنامه که به تهیه کنندگی امیررضا رئوف و با اجرای میثم مسرور پخش می‌شود در هر دو روز از ساعت 9 صبح تا 12 به مدت 180 دقیقه تهیه و پخش خواهد شد. اعمال روز عید فطر و مباحث مربوط به فطریه، احکام کاربردی مربوط به روزه های قضا و کفاره و فطریه، پیامک و تلفن و تبریک‌های مخاطبان، ارتباط با نمایندگی‌های آستان قدس در سراسر کشور، تشریح خدمات و طرح مواسات و کمک های مردمی، گزارش‌هایی با رویکرد عیدانه درمحل هایی که کمک مردمی انجام می شود، عید فطر در اقصی نقاط کشورهای اسلامی و آداب و رسوم آن‌ها و اهمیت روز فطر در آن کشورهای مختلف، روایت و داستان‌های عید فطر از قبل از انقلاب و انقلاب، زندگی اهل‌بیت علیهم السلام، شادی‌های حلال و روایات لطیفه و طنز، ارتباط با هنرمندانی که در حوزه زیارت و عید فطر آثار هنری داشته‌اند از مهمترین بخش های این برنامه است.

از سویی دیگر با توجه به فضای معنوی و شاد عید فطر، رادیو زیارت برنامه‌ای دیگر را با موضوع عید فطر و با فضای شاد برای پخش در بعدازظهرهای عید فطر درنظر گرفته است. این برنامه با عنوان "شکر بندگی" از ساعت 19تا 21 به مدت 120 دقیقه از استودیو حرم مطهر به صورت زنده پخش خواهد شد. "شکربندگی" با هدف ایجاد فضای شاد در بین مخاطبان و با موضوعات متنوعی پخش می‌شود که اهم موضوعات آن عبارتند از رسومات عید فطر در شهرستان‌ها و قومیت‌های مختلف، مسابقه، گزارش‌های شاد و شادی حلال، بررسی سیره اهل‌بیت علیهم السلام پیرامون عید فطر، پویش‌های مردمی در ماه مبارک رمضان و پویش مواسات، احکام عید فطر و فطریه و شرایط پرداخت و نحوه محاسبه کفاره، ارتباط با هنرمندان فعال در زمینه عید فطر و همچنین اختتامیه مسابقه بین‌المللی قرآن کریم از مهمترین بخش‌های "شکر بندگی" است.این برنامه با تهیه کنندگی محمدجواد دهقان و با اجرای مهران کاظمی  پخش خواهد شد.

معاونت خبر نیز در عید فطر گزارش‌هایی از محدودیت ورود به مشهد برای پیشگیری از هجوم مسافر در تعطیلات پیش رو، گزارش از پایان ماه مبارک رمضان، گزارشی از حفظ دستاوردهای معنوی ماه مبارک رمضان، گزارشی از فطریه و اهمیت آن به ویژه در شرایط فعلی، گزارش از عید فطر و تقسیم این عید بزرگ با نیازمندان، پوشش نماز عید فطر در سطح شهرمشهد و همه شهرستان‌ها، در صورت فراهم شدن شرایط برپایی نماز تهیه خواهد کرد.

رادیو دری برون‌مرزی نیز با هدف تثبیت سنت‌های دینی و فرهنگی عید فطر و نهادینه کردن آن در ذهن جوانان و نوجوانان و ایجاد فضای شاد اجتماعی در بین خانواده‌ها درتعطیلات فطر برنامه‌ای به نام "شکرانه عید" پخش خواهد کرد.

همچنین برنامه "عاشقانه‌های بندگی" هم برنامه‌ای مفرح و موزیکال عیدانه است که برای فرح بخش کردن فضای عید مخاطبان با پخش موزیک و نماهنگ‌های زیبا با رویکرد ایجاد فضای شاد مؤمنانه با نظرداشت رویکردهای مثبت که در سنت گرامیداشت عید فطر وجود دارد و تقویت و ماندگاری این اعیاد مهم در ذهن نسل جوان و خانواده‌ها آماده پخش است.

فضای مجازی خراسان رضوی در عید سعید فطر با تولید چهار ویدئو کامنت، دو پوستر، چهار عکس نوشت و دو اینفوگرافی به استقبال این عید بندگی می‌رود.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :پیامک رمضان مبارک رسوم
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking