۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۵

‍ توسعه هوشمندسازی محور‌های استان یزد با نصب سامانه‌های ثبت تخلف

معاون فنی و نظارت بر بهره‌برداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزدگفت: ده سامانه هوشمند ثبت تخلف سرعت، در محور مهریز- خاتم نصب می‌شود.

حامد معتمدی معاون فنی و نظارت بر بهره برداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد،  با اشاره به افزایش رصد الکترنیکی جاده‌ها با نصب سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف، گفت: به منظور کنترل سرعت و تردد خودرو‌ها و نیز کاهش سوانح رانندگی، ۱۰ سامانه هوشمند ثبت تخلف سرعت، در محور مهریز - خاتم نصب می‌شود.

او افزود: با نصب و راه اندازی این سامانه‌های ثبت تخلف سرعت، تعداد این سامانه‌ها در استان یزد از ۴۹ سامانه به ۵۹ سامانه ارتقاء می‌یابد.

معتمدی تصریح کرد: این سامانه‌ها با پایش و ارسال سرعت لحظه‌ای و متوسط هر خودرو و نیز ارائه آمار‌های ترافیکی و تردد در کنار سایر سامانه‌های هوشمند مانند تردد شمار‌ها و توزین حین حرکت، کمک شایانی به تحلیل رفتار‌های ترافیکی و ارتقاء ایمنی محور‌ها می‌کند.

معاون فنی و نظارت بر بهره‌برداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد با بیان اینکه یکی از مهمترین شاخصه‌های هوشمندسازی جاده ها، پوشش حداکثری سامانه‌های ثبت تخلف سرعت در محور‌ها است، اظهارکرد: استان یزد بر اساس شاخص‌های ارزیابی موجود در این زمینه، در وضعیت مطلوبی قرار دارد، بطوریکه اکثر محور‌های شریانی استان تحت پوشش این سامانه هستند.

انتهای پیام /ی

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking