۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین:

خبرگزاری مهر رسانه‌ای پویا و اخلاق مدار است

خبرگزاری مهر رسانه‌ای پویا و اخلاق مدار است
قزوین- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: خبرگزاری مهر در استان رسانه‌ای اخلاق مدار، به دور از جنجال های سیاسی، پویا، تاثیرگذار و منبعی مورد اعتماد برای مخاطبان است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه معاونان خود روز چهارشنبه با حضور در دفتر خبرگزاری مهر از تلاش این رسانه در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه تقدیر و تشکر کرد.

اسماعیلی در این دیدار گفت: در ارزیابی که از مدت‌ها قبل صورت گرفته به این باور رسیده ایم که خبرگزاری مهر در بیش از یک دهه فعالیت خود توانسته به دور از جریانات سیاسی، در مسیر حرفه‌ای عمل کند و در توسعه استان نقش مهمی داشته باشد.

وی بیان کرد: این رسانه با حداقل نیرو و کمترین امکانات و فضای کاری توانسته با بهره گیری از نیروهایی دلسوز و توانمند به صورت حرفه‌ای رفتار کند و مهمترین ویژگی شما توجه به اخلاق به عنوان مهمترین مؤلفه رسانه‌ای است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: حضور فعال خبرگزاری در همه رویدادها و جلسات و تنظیم مناسب خبر و توجه به ابعاد مختلف یک رویداد بویژه تهیه گزارش‌های کیفی در مناسبت‌ها موجب شده از جایگاه قابل قبولی برخوردار باشید.

نقش خبرگزاری در دوران کرونا تأثیرگذار بود

اسماعیلی با تشکر از رسانه‌ها در دوران کرونا اظهار داشت: خبرگزاری مهر قزوین در دوران کرونا هم تلاش زیادی کرده و در بدترین شرایط حضور میدانی شما در آرامستان و انعکاس تلاش و خدمات ارزشمند مأموران تطهیر فعالیت بسیار خوبی بود که تأثیر زیادی داشت و نظر مسئولان را مشکلات این گروه جلب کرد که جای تقدیر دارد.

وی گفت: این که در میان رسانه‌های گروهی و مردم همچنان از خبرگزاری مهر به عنوان یک منبع یاد می‌شود بیانگر جایگاه این رسانه است.

کیفی سازی رسانه‌ها ضروری است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: به نظر می‌رسد تعداد رسانه‌های استان در حد قابل قبولی است و باید به سمت کیفی سازی فعالیت‌ها گام برداریم که در این میان تقویت خانه مطبوعات، پایش و آموزش خبرنگاران باید در اولویت قرار گیرد.

وی گفت: برای ارتقای کیفی رسانه‌ها باید برنامه مدون داشته باشیم و با تأمین زیرساخت‌ها برای کیفی سازی فعالیت‌ها اقدام کرد.

اسماعیلی افزود:: با دوری از موازی کاری لازم است از خانه مطبوعات و تشکل‌های صنفی حمایت کرده و زمینه هم افزایی بیشتر را مهیا کنیم و اداره ارشاد هم نقش نظارتی و حاکمیتی را ایفا کند.

وی بیان کرد: نقش روابط عمومی‌ها در کیفی سازی فعالیت‌ها مهم است و ما نیز باید ضمن ساماندهی رسانه‌ها در تهیه سند توسعه فرهنگی استان به نقش رسانه‌ها اهمیت بیشتری دهیم.

مدیرکل فرنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: در دوره جدید باید در مدیریت‌ها هم از روش‌های خلاقانه و نوین استفاده کنیم تا به اهداف تعیین شده دست یابیم.

در این دیدار محمد رضا جباری سرپرست خبرگزاری مهر استان قزوین هم گزارشی از فعالیت‌های رسانه‌ای ارائه کرد.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking