۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۴

۳۰۰ پایگاه کمیته امداد زکات فطریه مردم کهگیلویه و بویراحمد را جمع ‌آوری می ‌کنند

۳۰۰ پایگاه کمیته امداد زکات فطریه مردم کهگیلویه و بویراحمد را جمع ‌آوری می ‌کنند
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰۰ پایگاه ثابت و سیار در عید سعید فطر امسال زکات فطریه و کفارات مردم مؤمن استان را برای کمک به نیازمندان جمع ‌آوری می ‌کنند.

“قباد مبشری” با اشاره به اینکه بخش عظیمی از نیازمندان استان تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: جمعیت تحت پوشش این نهاد ۴۳ هزار خانوار با ۱۱۰ هزار نفر هستند که در قالب ‌های مختلفی ازجمله زنان سرپرست خانوار، ایتام، افراد ازکارافتاده، خانواده‌های زندانیان و سایر موارد از آن‌ها حمایت می ‌شود. 

وی در خصوص جمع آوری زکات فطریه برای کمک به نیازمندان توسط این نهاد، تصریح کرد: یکی از فعالیت های این نهاد در طول سال، برنامه ریزی برای جمع آوری زکات فطریه برای کمک به اقشار نیازمند جامعه است. 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در سال گذشته یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان زکات فطریه جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شد، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تعهد زکات فطریه امسال در استان چهار میلیارد تومان است که امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده بتوانیم این مبلغ را جمع آوری و به دست نیازمندان برسانیم. 

مبشری بابیان اینکه ۳۰۰ پایگاه ثابت سیار برای جمع آوری زکات فطریه و کفارات مردم مؤمن و خداجوی استان کهگیلویه و بویراحمد در عید فطر امسال تدارک دیده شده است، تاکید کرد: همچنین ادارات کمیته امداد در سطح استان آماده دریافت فطریه، کفارات و نذورات مردم نیکوکار برای کمک به نیازمندان است. 

وی با اشاره به بحث بیماری کرونا در کشور و در استان ادامه داد: برای جلوگیری از شیوع این بیماری، فضای مجازی و درگاه ‌های الکترونیکی ازجمله کد دستوری #۵*۸۸۷۷* نیز یکی از راه های جمع آوری زکات فطریه مردم استان است. 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مردم خیر و نیکوکار استان همچنین می توانند با مراجعه به سایت emdad.ir  و انتخاب قسمت مربوط به زکات فطریه، فطریه عام و خاص و کفارات عمد و غیر عمد خود را از این طریق پرداخت کنند. 

مبشری در بخش دیگری از سخنان خود به طرح اطعام نیازمندان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان امسال ۶۰ هزار پرس غذای پخته‌شده و ۱۷ هزار بسته جیره خشک بین نیازمندان توزیع شد. 

وی همچنین به طراحی سامانه سخا (خیر و احسان) برای توزیع عادلانه کمک های خیران به نیازمندان، اشاره کرد و تصریح کرد: این سامانه طوری طراحی شده است که یک بخش آن مربوط به نیازمندان است که می توانند به سامانه مراجعه و خود را معرفی کنند و بخش دیگر مربوط به خیران است که نیکوکاران می توانند مراجعه کنند و حتی می توانند در این سامانه به هر نیازمندی که دوست دارند کمک کنند. 

“حجه الاسلام سید نصیر حسینی” امام جمعه یاسوج و رئیس شورای زکات کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه بابیان اینکه زکات فطریه فرصتی برای مساعدت به نیازمندان است، اظهار کرد: توجه به نیازمندان و کمک به آن‌ها خیلی از مشکلات را دفع خواهد کرد. 

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد هم مورد اعتماد مردم و هم مورد اعتماد حاکمیت است، بیان کرد: در خصوص جمع‌آوری زکات فطریه از مردم خیر و نیکوکار باید مدیریت خوبی صورت بگیرد تا هرج ‌و مرج به وجود نیاید و مبالغ جمع آوری شده به دست نیازمندان واقعی برسد. 

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، جلسه جمع بندی هماهنگی بین دستگاه های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد برای جمع آوری زکات فطریه در دفتر امام جمعه یاسوج با حضور اعضای شورای زکات استان برگزار شد. 

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking