۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۶

مدیر کل اوقاف اردبیل:

واگذاری عرصه و اعیان مربوط به موقوفات ممنوع است

واگذاری عرصه و اعیان مربوط به موقوفات ممنوع است
اردبیل- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: واگذاری هرگونه عرصه و اعیان مربوط به موقوفات ممنوع است.

حجت‌الاسلام مهدی ستوده در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: طبق سیاست‌های جدید سازمان اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در سال جاری واگذاری هرگونه عرصه و اعیان مربوط به موقوفات ممنوع است.

وی افزود: در گام نخست تلاش و تاکید بر استفاده از دانش و توان نیروها و نخبگان بومی استان اردبیل است و تا جایی که ممکن است از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این استان برای مشارکت در این امر مهم استفاده و از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ادامه داد: تاکنون جلسات متعددی با متقاضیان سرمایه‌گذاری در موقوفات برگزار شده است و علاوه بر این عملیات اجرایی چند مورد از این طرح‌ها به زودی آغاز خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین ستوده گفت: با توجه به تنوع رقبات در حوزه موقوفات این استان طرح‌های متعدد و متنوع با کاربری‌های مختلف از جمله مسکونی، تجاری، صنعتی، بهداشتی، تولیدات زنجیره کشاورزی و صنایع تبدیلی می‌توان تعریف کرد.

وی عنوان کرد: بخشی از منابع مالی این طرح‌ها از محل موقوفات و به عنوان آورده موقوفه و بقیه اعتبار مورد نیاز با سرمایه‌گذاری سایر موقوفات، تسهیلات سازمان اوقاف و یا بخش خصوصی تأمین می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: موقعیت‌های متعدد و ظرفیت‌های مناسبی به منظور سرمایه‌گذاری در موقوفات با کاربری‌های مختلف شناسایی شده و در صورت مراجعه علاقه‌مندان برای سرمایه‌گذاری، موارد را در اختیار قرار داده و در مسیر سرمایه‌گذاری نیز همراه و همکاری خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین ستوده اظهار داشت: در بحث مسکن برای نیازمندان نیز با ادارات مرتبط در چگونگی شراکت زمین‌های مستعد مسکونی هماهنگی لازم را خواهیم داشت.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking