۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۶

در سال جاری صورت می گیرد؛

پیمایش بیش از ۲ میلیون و ۱۵۰ انشعاب آب در استان اصفهان

پیمایش بیش از ۲ میلیون و ۱۵۰ انشعاب آب در استان اصفهان
اصفهان - معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا استان اصفهان گفت: در سال جاری اجرای جامع طرح پیمایش انشعابات آب در ۹۳ شهر و بیش از ۹۵۳ روستا، در سطح استان صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا رضایی اظهار داشت: با اجرای این پروژه که با همکاری بیش از ۲۷۰ کنتور نویس انجام می‌شود، علاوه بر شناسایی و قطع انشعاب‌های غیر مجاز، می‌توان انشعاب‌های پرمصرف یا تغییر کاربری و تغییر واحد را شناسایی و وضعیت آنها را بروز رسانی کرد.

وی ادامه داد: در این طرح، راستی آزمایی شماره تلفن همراه مشترکین نیز بررسی می‌گردد تا از دریافت قبوض به صورت الکترونیکی توسط آنها اطمینان حاصل شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا استان اصفهان در خصوص پیمایش باغات، واحدهای تفریحی و صنعتی عنوان کرد: با پیمایش انشعاب آب باغات، استخرها، واحدهای تفریحی و صنعتی در صورتی که با واحدهایی مواجه شویم که آب را بیش از الگوی تعریف شده مصرف می‌کنند، به آنها اخطار لازم داده می‌شود که این امر تأثیر به سزایی در جلوگیری از مصرف بی رویه آب دارد.

وی با اشاره به میزان مصرف سرانه آب در اصفهان اظهار داشت: هم اکنون میزان سرانه آب شرب و بهداشت در اصفهان در حدود ۱۵۰ لیتر در شبانه روز است، که در این میان اجرای طرح پیمایش انشعابات آب در کاهش این عدد تأثیرگذار است.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا استان اصفهان با اشاره به پیمایش انشعاباتی که تغییر کاربری داده‌اند و با افزایش مصرف در ظرفیت قراردادی مواجه شده‌اند، اظهار داشت: با پیمایش این گونه واحدها نه تنها محاسبات دقیق آب بها صورت می‌گیرد، بلکه خدمات بهتری هم به مشترکین ارائه می‌شود، چراکه با افزایش تعداد واحدها، قطر کنتور نیز افزایش می‌یابد و در این پیمایش با تعویض کنتور قدیمی با کنتور با قطر بیشتر، میزان آب بیشتری با فشار مناسب در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد که به نوعی خدمات رسانی بهتر محسوب می‌شود.

رضایی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۷۶ هزار انشعاب فاضلاب به مشترکین واگذار شده است تصریح کرد: در سال جاری طرح فروش انشعاب فاضلاب در مکان‌هایی که دارای امکانات فنی هستند، با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه بلند مدت ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه ۱۵۲۲ در خواست خود را ثبت کنند.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

    website tracking