۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۰

از گوشه و کنار آذربایجان‌غربی|‌آغاز مرمت بازار تاریخی ارومیه/‌توزیع 93 هزار تن کود شیمیایی

از گوشه و کنار آذربایجان‌غربی|‌آغاز مرمت بازار تاریخی ارومیه/‌توزیع 93 هزار تن کود شیمیایی
دفتر خبرگزاری تسنیم در آذربایجان غربی در طول روز تازه‌ترین اخبار را در قالب از گوشه و کنار استان منعکس می‌کند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، در بسته خبری پیش‌رو، بخشی از اخبار گوشه و کنار استان آذربایجان غربی گردآوری و در اختیار خوانندگان و مخاطبان خبرگزاری تسنیم قرار گرفته است.

شورای فطریه در آذربایجان‌غربی تشکیل شود/ نماز عید فطر در مساجد محلات برگزار می‌شود

علی مصطفوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: روز قدس یکی از یادگارهای امام خمینی (ره) است که مردم مسلمان ایران همیشه در این روز حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنند اما امسال با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، راهپیمایی برگزار نخواهد شد و فرمایشات گوهربار رهبر معظم انقلاب مصداق بارز اعلام انزجار مسلمانان از رژیم اشغالگر خواهد بود.

وی بیان کرد: نماز عید فطر همانند کل کشور با تصمیم ستاد مقابله با بیماری کرونا در مساجد محلات استان برگزار می‌شود تا از ازدحام مردم در مصلی‌ها جلوگیری شود. توصیه می‌شود نماز در محیط باز اقامه شود.

وی یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی برخلاف کشورهای غربی، به همه بیماران کرونایی به صورت برابر نگاه کرده و بین فقیر و غنی، پیر و جوان، روستایی و شهری تفاوتی قائل نشده و این امر نماد بارز پرچم‌داری عدالت در دنیا توسط ایران اسلامی است.

مصطفوی افزود: نظام سلامت با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌ها پیشرفت‌های زیادی داشته و تلاش دولت تدبیر و امید در سال‌های گذشته برای مدیریت بحران فعلی بیماری کرونا موثر واقع شده است.

وی تصریح کرد:  دولت برای تامین کالاهای اساسی نیز تمامی تلاش خود را بکار بسته است اما یک سری افراد به دنبال سوءاستفاده اقتصادی هستند که نظارت بیشتری در این زمینه نیاز است.

وی بیان داشت: با توجه به نزدیکی به عید فطر، نیازمند تشکیل شورای فطریه در استان هستیم که باید از طریق دفتر نماینده ولی فقیه و ستاد جمع آوری زکات استان تشکیل شود تا روند جمع آوری زکات فطریه در استان مدیریت شود.

مرمت بازار تاریخی ارومیه به زودی آغاز می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان‌ غربی اظهار داشت: مرمت 6 راسته بازار تاریخی ارومیه که آسیب‌ها و فرسایش آن خطرزاست، تا 20 روز دیگر آغاز می‌شود.

سند ارتباطی روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها در آذربایجان‌غربی تنظیم می‌شود

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی بیان کرد: روند جلسات شورای اطلاع رسانی استان باید به سوی حل مسائل و مشکلات این حوزه حرکت کند که اکثریت این موارد در اخبار اخیر هر جلسه مشهود است.

وی افزود: با توجه به قرارگیری در هفته ارتباطات و روابط عمومی، تنظیم سند ارتباطی روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها یکی از ملزومات مدیریت اخبار و فضای اطلاع رسانی استان است که در دستور کار قرار گرفته تا از رفتارهای سلیقه‌ای جلوگیری به عمل آید.

وی گفت: فعالان حوزه روابط عمومی در استان باید در مسیر نحوه کنترل و مدیریت فضای مجازی نیز قدم بردارند تا از ظرفیت سیستم‌های اطلاع رسانی شامل محیط مجازی، خبرگزاری‌ها، نشریات، رسانه‌های چاپی و پایگاه‌های خبری به صورت بهینه استفاده کنند.
خدایاری افزود: دستگاه‌های اجرایی باید در زمینه هزینه‌کرد یک درصد اعتبارات خود برای صداوسیما توجه بیشتری داشته باشند و هرچه سریعتر اولویت‌های برنامه‌های خود در این زمینه را مشخص کنند.

جان‌باختن زندانیان به علت بیماری کرونا در ارومیه کذب است

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان‌غربی گفت: جان‌باختن هفت نفر از زندانیان زندان مرکزی ارومیه، کذب است.

وی افزود: همچنین برخی اخبار کذب در خصوص ناآرامی‌ در زندان ارومیه در اعتراض به رعایت بهداشت منتشر شده که با صراحت آن را تکذیب می‌کنم.

وی یادآور شد: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلای زندانیان در آذربایجان غربی به کرونا مشاهده نشده است و زندان‌های استان با تمام توان تلاش می‌کنند تا امنیت روانی و بهداشتی زندانیان به مخاطره نیفتد.

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا بیش از چهار هزار نفر از زندانیان در آذربایجان‌غربی به مرخصی رفتند.

باند B3 تقاطع غیرهمسطح آذربایجان عید فطر به بهره برداری می‌رسد

محمد حضرت پور شهردار ارومیه ضمن بازدید از باند B3 تقاطع غیرهمسطح آذربایجان (والفجر به سنتو) گفت: باند رفت پروژه آذربایجان با توجه به اتمام عملیات عمرانی در آن روز عید فطر به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: با بهره برداری این فاز از پروژه شاهد کاهش ترافیک در خروجی شهر به سمت جاده مهاباد-میاندوآب، جاده بالانج و کمربندی خاتم الانبیا خواهیم بود.

توزیع 93 هزار تن کود شیمیایی در آذربایجان ‌غربی/ کشاورزان در خرید و استفاده از کود دقت کنند

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان غربی بیان کرد: تاکنون 93 هزار و 165 تن کود کشاورزی بین کشاورزان توزیع شده است.

بیش از 65 درصد جمعیت آذربایجان غربی جوان و میانسال هستند/رتبه ششم کشوری آذربایجان غربی در نرخ خام ازدواج

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی گفت: بیش از 65 درصد جمعیت آذربایجان غربی جوان و میانسال هستند و آذربایجان غربی در نرخ خام ازدواج رتبه ششم کشوری را دارد.

حیرت انگیز گفت: جمعیت استان سه میلیون و 416 هزار نفر است که از این تعداد بیش از 65 درصد جمعیت استان جوان و میانسال هستند.
وی افزود: در مقایسه آماری موالید سال 1398 و 1370 جمعیت استان  21/5% کاهش رانشان می‌دهد.

حیرت انگیز با بیان اینکه علی رغم اینکه در سال‌های اخیر روند ازدواج کاهش و طلاق افزایش دارد اظهار کرد: در میزان نرخ خام ازدواج رتبه ششم کشوری و در طلاق رتبه 17 کشوری را داریم که از وضعیت مناسبی برخورداریم.

وی اضافه کرد: حدود 70 درصد از جمعیت استان در بازه سنی 15 تا 64 سال یعنی سن فعالیت قرار دارند که بر اساس بررسی ها و تحلیل های انجام شده این پنجره تا سال 1415 به عنوان فرصت طلایی در جهش تولید و تولید ثروت در جامعه می تواند نقش مهمی ایفا کند.

برای بازگشایی مرز سلماس تلاش شود

فرماندار شهرستان سلماس اظهار داشت: مردم سلماس با انداختن 77690 رای به صندوق‌های رای، توانستند رتبه سوم استان در بین 17 شهرستان آذربایجان غربی را در امر مشارکت در انتخابات به خود اختصاص دهند.

وی خاطر نشان کرد: بحث بیمارستان نیمه کاره سلماس، طرح نیمه کاره فاضلاب شهری سلماس و طرح هادی و گازرسانی از جمله طرح‌های نیمه تمام شهرستان است.

دستگیری 2 باند حفاری غیرمجاز در آذربایجان‌غربی

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: همکاری و هماهنگی موثر نیروی انتظامی و نیروهای یگان حفاظت اداره‌کل منجر به متلاشی شدن دو باند حفاران غیرمجاز و قاچاق اشیاء عتیقه در مهاباد و ارومیه شد.

پردیس سینمایی ارومیه تا دهه فجر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه هنری طی بازدید از سینما آزادی ارومیه گفت: پردیس سینمایی مدرن شهرستان ارومیه تا دهه فجر سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking