۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۸

میزان ولادت ها در کرمان 11 درصد کاهش یافت

میزان ولادت ها در کرمان 11 درصد کاهش یافت
مدیرکل ثبت احوال استان کرمان با اشاره به 1.1 درصد نرخ رشد جمعیتی استان کرمان گفت: در سال گذشته 47هزار و 190 ولادت در استان ثبت شد که 11 درصد کاهش داشته است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد قاسمی بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک شورای راهبردی جمعیت و هماهنگی ثبت احوال استان کرمان که با حضور بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان برگزار شد با بیان اینکه جمعیت استان کرمان در پایان سال 98 به 3 میلیون و 288 هزار نفر رسیده اظهار داشت: 35 هزار نفر در سال 98 به جمعیت استان کرمان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 47 هزار و 190 ولادت در استان ثبت شد که 11 درصد کاهش داشته است و 13 هزار واقعه فوت در سال 98 داشتیم افزود: 1.1 درصد نرخ رشد جمعیتی استان کرمان است.

غیر از رهبری هیچ یک از مسؤلان به "بحران جمعیت" توجهی ندارد!میزگرد/ "بحران کاهش جمعیت" بزرگترین تهدید آینده و اقتصاد کشور/ چرا تَن مسئولان از خطر جمعیتی نمی‌لرزد؟!

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان با عنوان اینکه جمعیت بالای 65 سال استان پنج درصد کل جمعیت استان را شامل می‌شود گفت: استان کرمان بعد از استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کهکیلوئیه و بویراحمد، قم، گلستان و بوشهر هفتمین استان جوان کشور است.

وی با بیان اینکه در پنجره جمعیتی قرار داریم که اکثر جمعیت استان در سن فعالیت هستند ادامه داد: سن فعالیت سن 15 تا 64 سال است که 68 درصد جمعیت ما را شامل می‌شود که می‌توانند به اقتصاد ما کمک کنند.

قاسمی افزود: فراوانی نامگذاری پسران در استان کرمان امیرعلی، علی، ابوالفضل، امیرحسین و حسین بوده و نام‌های فاطمه، حلما، فاطمه الزهرا، زهرا و رقیه بیشترین نامی است که بر دختران کرمانی گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه بالغ بر دو میلیون و 119 هزار نفر در استان مشمول دریافت کارت ملی هستند که از این تعداد یک میلیون و 476 هزار نفر ثبت‌نام کردند گفت: نیاز است که علل فوت توسط پزشکی قانونی به‌صورت کامل در اختیار ثبت احوال گذاشته شده تا در سیستم ثبت شود.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان ادامه داد: درخواست داریم که نیروی ثبت احوال در پزشکی قانونی مستقر شده و بلافاصله فوت افراد ثبت شود و این مسئله از مراجعه مردم نیز جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه نیاز است شهرداری‌ها و دهیاری‌ها آرامستان‌ها را محصور کنند و متولی داشته باشند گفت: در بسیاری از نقاط استان آرامستان‌ها محصور نیست و حتی متولی هم ندارند.

قاسمی با بیان اینکه 50 درصد شناسنامه‌های استان کرمان تعویض شده و مکانیزه است افزود: 20 دفتر پیشخوان در سطح شهر کرمان و استان خدمات ثبت احوال را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه جمعیت یکی از شاخصه‌های اصلی پیشرفت هر جامعه‌ای است و در حال حاضر جمعیت جوان کشور در اکثریت است گفت: افزایش جمعیت استان مورد توجه است و باید زیرساخت‌های لازم برای افزایش جمعیت در نظر گرفته شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking