۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۶

قدرت جمهوری اسلامی به پشتوانه مردم است

قدرت جمهوری اسلامی به پشتوانه مردم است
جانشین راهبردی فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) گفت: دو نوع قدرت برای کشورها وجود دارد در قدرت سخت تجهیزات و سلاح مدنظر است و اساس قدرت نرم مردم هستند، در جمهوری اسلامی آنچه به مسئولین کمک کرده است همین قدرت نرم است که در زمان‌های مختلف آن را مشاهده می‌کنیم.

سرهنگ عباس برزگر جانشین راهبردی فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) در مراسم تکریم و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه امام حسن (ع) قزوین که امروز ۳۱ اردیبهشت در سالن شهید مطهری سپاه صاحب‌الامر (عج)، برگزار شد، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان با همه توان تلاش می‌کردند که برای انقلاب مشکل ایجاد کنند و اجازه ندهند ساختار سازمانی نظام اسلامی پابرجا بمانند، ازاین‌رو توطئه‌های مختلفی ازجمله هشت سال جنگ تحمیلی را رقم زدند.

وی با اشاره به سالروز عملیات بیت‌المقدس، بیان کرد: در ایامی قرار داریم که باید آن را گرامی بداریم، ایام شروع عملیات بیت‌المقدس است، این عملیات از ۱۰ اردیبهشت تا سوم خرداد طی چهار مرحله انجام شد که مرحله چهارم آن منجر به آزادسازی خرمشهر شد.

برزگر خاطرنشان کرد: این عملیات ضربه بزرگی به دشمنان زد و همه این‌ها به دلیل انسجام بین نیروهای مسلح صورت گرفت، عملیات طریق‌القدس اولین عملیات مشترک نیروهای مسلح بود و بیت‌المقدس دومین عملیات مشترک بود.

وی تأکید کرد: می‌توان گفت بیت‌المقدس موفق‌ترین عملیات نیروهای مسلح در طول هشت سال دفاع مقدس بود، طی این عملیات بیش از ۱۹ هزار اسیر و ۱۶ هزار کشته بر جای ماند، تجهیزات و ماشین‌ها از بین رفت و درنهایت سرنوشت جنگ بعد از عملیات بیت‌المقدس در محاسبات دشمنان تغییر کرد.

جانشین راهبردی فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که هیچ نظامی پابرجا نیست مگر اینکه قدرت خاص خودش را داشته باشد، مؤلفه‌های قدرت نیز شامل وسعت و جغرافیای کشور، جمعیت و نیروهای نظامی و انتظامی است.

وی اظهار کرد: دو نوع قدرت وجود دارد در قدرت سخت تجهیزات و سلاح مدنظر است و اساس قدرت نرم مردم هستند، در جمهوری اسلامی آنچه به مسئولین کمک کرده است همین قدرت نرم است که در زمان‌های مختلف آن را مشاهده می‌کنیم.

برزگر عنوان کرد: در سال‌های ۸۸، ۹۶، ۹۸ شاهد تأثیر این قدرت نرم بودیم، مردم با مخالفین نظام برخورد کردند و باعث ایجاد انسجام بیشتری شدند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :فرمانده
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking