۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۸

خراسان شمالی در تب کرونا می سوزد

شناسایی ۵۵ مورد جدید مبتلا به کرونا در خراسان شمالی

شناسایی ۵۵ مورد جدید مبتلا به کرونا در خراسان شمالی
بجنورد- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت:طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۵ مورد، آمار مبتلایان به کرونا در خرسان شمالی به هزار و ۸۱۹ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، سید احمد هاشمی اظهارکرد: هم اکنون استان در حد وضعیت هشدار است و ادامه این روند به تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها بستگی دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه هنوز تمام استان به طور کامل با ویروس درگیر نشده است، خاطرنشان کرد: تعداد موارد ابتلای سرپایی در استان زیاد است اما میزان مبتلایان بستری در ۴ شهرستان بجنورد، راز و جرگلان، فاروج و جاجرم بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه معیار کنونی رسیدن به وضعیت قرمز با وضعیت قرمزی که در شروع بحران داشتیم، تفاوت دارد، افزود: اگر متوسط روزانه بستری بیماران بیشتر از ۳ مورد در هر شهرستان و این روند ادامه داشته باشد محدودیت‌های بیشتری اعمال می‌شود که وضعیت در ۲ هفته گذشته چنین بوده است و در هفته آینده اعمال محدودیت‌های بیشتر مشخص خواهد شد.

هاشمی ادامه داد: اگر تا هفته آینده وضعیت به همین منوال باشد و تعداد بستری‌ها یا مرگ و میر افزایش یابد، محدودیت‌های شدیدتری اعمال خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه هنوز جامعه درگیر مبارزه با کرونا است، بر پرهیز از تجمعات و ترددهای غیر ضروری و رعایت مسائل بهداشتی تاکید کرد.

وی افزود: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا ظهر ۳۱ اردیبهشت، هزار و ۸۱۹ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد فوتی‌ها نیز به ۱۱۵ نفر افزایش یافت.

هاشمی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: در شهرستان‌های بجنورد ۹۴۳ نفر، شیروان ۲۰۶ نفر، فاروج ۱۱۳ نفر، مانه و سملقان ۱۸۲ نفر، جاجرم ۵۰ نفر، گرمه ۳۴ نفر، راز و جرگلان ۱۱۶ نفر و اسفراین ۱۷۵ نفر به طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند. ️

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون ۶۶۷ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.

وی در انتها گفت:: آزمایش ۲۳۰۸ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۷۲ بیمار مشکوک به ابتلاء به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

منبع : مهر

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking