۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۰

تهران| شهرک گلخانه‌ای 80 هکتاری در بهارستان ایجاد می‌شود

تهران| شهرک گلخانه‌ای 80 هکتاری در بهارستان ایجاد می‌شود
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان با اشاره به تسریع در روند توسعه گلخانه‌‌ها در این شهرستان گفت: با همکاری اداره اوقاف، شهرک گلخانه‌‌ای با مساحت 80 هکتار در بهارستان ایجاد می‌شود.
- اخبار استانها -

مجتبی مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بهارستان، با بیان اینکه با برداشته شدن برخی از موانع قانونی روند توسعه گلخانه‌‌ها در بهارستان سرعت گرفته است اظهار داشت: برنامه‌‌ریزی جهاد کشاورزی برای افزایش و توسعه گلخانه‌ در سال جاری 5 هکتار است.

وی سپس با تأکید بر حمایت از سرمایه‌‌گذاران در حوزه احداث گلخانه‌‌ها بیان کرد: افرادی که تمایل برای فعالیت در این حوزه داشته باشند در ارائه مجوز و تسهیلات 9  درصد مورد حمایت قرار می‌‌گیرند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان با اشاره به اینکه توسعه گلخانه‌‌ها به کاهش مصرف آب در حوزه کشاورزی کمک شایانی می‌کند افزود: بیشترین محصولات گلخانه ‌ای بهارستان در حوزه تولید سبزیجات و صیفی‌جات است.

مرادی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به 13 واحد گلخانه‌‌ای در سطح شهرستان بهارستان فعال است که این گلخانه‌‌ها در بیش از 16 هکتار از اراضی شهرستان احداث شده و در تولید محصولات گلخانه‌ای فعالیت دارند.

طرح‌های گلخانه‌ ساحلی در استان بوشهر اجرا می‌شودگلخانه‌داران خراسان جنوبی در انتظار بسته حمایتی / عدم ابلاغ یارانه و توقف طرح‌های گلخانه‌ای‌کهگیلویه و بویراحمد| گرد فراموشی بر شهرک گلخانه‌ای کاکان؛ جهش تولید با اقدام جهادی محقق می‌شود

وی با اشاره به اینکه شهرستان بهارستان به دلیل مرغوبیت خاک ظرفیت خوبی برای توسعه گلخانه‌‌ها دارد گفت: برای نخستین بار 100 کیلوگرم قارچ گانودرما در یکی از گلخانه‌های شهرستان تولید شده است که این محصول به کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بهارستان با اشاره به تسهیل‌‌گری در ارائه مجوز نسبت به احداث گلخانه‌‌ها در سطح شهرستان بیان کرد: با همکاری اوقاف، شهرک گلخانه‌ای در 80 هکتار ایجاد خواهد شد.

مرادی هدف از ایجاد شهرک گلخانه در 80 هکتار را متمرکزسازی برای تولید محصولی واحد و برندسازی شهرستان بهارستان عنوان کرد و افزود: قطعاً گلخانه‌های شهرستان بهارستان به صورت هماهنگ شده ظرفیت تولید محصولات صیفی را دارند و می‌توانیم قطب تولید صیفی‌جات در کشور شویم.

وی همچنین با اشاره به معرفی تسهیلات 14 میلیارد تومانی به بانک‌های عامل در حوزه کشاورزی تصریح کرد: صرفه‌‌جویی در مصرف آب 10 برابر و افزایش کارایی آب در گلخانه ها نیز 10 برابر نسبت به فضای آزاد است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان در پایان با اشاره به صادرات داخلی نشاء سبزی و صیفی‌جات به استان خوزستان خاطرنشان کرد: محصولات گلخانه‌ای بهارستان به کشورهای حوزه خلیج فارس و بلاروس صادر می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking