۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸

تهران| 66 بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی کهریزک تخریب شد

66 مورد ساخت‌ و ساز غیرمجاز با مساحتی در حدود 82 هزار مترمربع با دستور قضائی و در راستای حفظ اراضی ملی در بخش کهریزک شهرستان ری تخریب شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، محمد عباسی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تخریب 66 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی کهریزک اظهار داشت: در راستای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات با اخذ دستور قضائی تبصره 2 ماده یک در حدود 66 مورد دستور قضائی اخذ شده که 2.8  از این میزان اقدام به ساخت‌ و ساز کردند و امروز در حضور مسئولان و مقام قضائی تخریب شد.

وی بیان کرد: مرجع اصلی در زمینه تغییر کاربری جهاد کشاورزی است و افراد باید از واحد حقوقی جهاد استعلام کرده و شهرداری نیز باید ضمن هماهنگی با جهاد کشاورزی اقدام به صدور مجوز کنند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ری سپس افزود: ساخت‌ و سازها خسارات جبران‌ناپذیری به اراضی ملی وارد کرده‌اند و همچنین در این عملیات خساراتی نیز به دولت وارد شدند که باید پس از بررسی توسط متخفان پرداخت شود.

برخورد با ساخت و ساز غیر مجاز در کرج تشدید می‌شودافزایش ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم رودخانه جاجرود؛ فرماندار پردیس به متخلفان هشدار داداز گوشه‌ و کنار کردستان| هشدار جدی به متخلفان ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی

82 هزار مترمربع ساخت ‎‌و ساز غیرمجاز در کهریزک به اثبات رسید

همچنین در ادامه امین بابایی بخشدار بخش کهریزک با تأکید بر اینکه امروز در مورد این متخلفان قانون با همکاری دستگاه‌های شهرستان ری به خوبی اجرایی شد تصریح کرد: بسیاری از افراد سودجو و منفعت‌طلب با بهره‌گیری از خلأهای قانونی و مجوزهای گلخانه اقدام به ساخت‌ و ساز در اراضی کشاورزی می‌کنند و سپس با تغییر کاربری سرمایه‌های ملی و منطقه‌ای را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: متخلفان با کسب مجوزهای گلخانه و پیشرفت 30 درصدی سازه با فنس و غیره با نمایش ایجاد گلخانه اقدامات غیرقانونی خود در زمینه دیوارکشی، ساخت بناهای آن چنانی و غیره را انجام می‌دهند.

بخشدار کهریزک در پایان با تأکید بر اینکه 82 هزار مترمربع ساخت و ساز غیرمجاز در بخش کهریزک به اثبات رسیده است خاطرنشان کرد: بخش کهریزک دارای زمین‌های حاصلخیزی است که در حال حاضر تحت تأثیر ساخت و سازهای غیرمجاز دچار آسیب‌های فراوانی شده است و در صورتی که باید کشت جو و گندم مورد نیاز منطقه در آن انجام می‌شد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking