۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۲

رئیس کمیسیون فرهنگی‌ شورای شهر همدان خواستار شد:

آموزش‌های شهروندی در همدان ملموس باشد/ لزوم تعامل مردم و مدیران

آموزش‌های شهروندی در همدان ملموس باشد/ لزوم تعامل مردم و مدیران
همدان - رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان گفت: آموزش‌های شهروندی نیاز ملموس شهر همدان در راستای ایجاد تعامل و گفتمان بین شهروندان و مجموعه مدیریت‌شهری است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضوان سلماسی پیش از ظهر چهارشنبه در بازدید اعضای کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان از اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری و واحدهای زیر مجموعه افزود: عدم آگاهی کافی نسبت به حقوق شهروندی و قوانین حاکم در شهرداری‌ها در طیف وسیعی از شهروندان، اهمیت و جایگاه آموزش‌شهروندی در شهر را روشن می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال‌حاضر میزان و نحوه آموزش‌های مستقیم، نیازهای جامعه را مرتفع نمی‌سازد، افزود: نیاز آموزشی امروز جامعه بهره‌گیری از روش‌های نوین در ادامه روش‌های سنتی آموزش است.

شاهد ساخت‌وسازهای بسیاری در حریم شهر آن هم بدون رعایت قوانین و ضوابط هستیم که از لحاظ اصول شهرسازی، آسیب‌های منظری قابل‌توجهی به شهر وارد ساخته است سلماسی اظهار کرد: پیگیری جدی برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم شهر مورد تأکید است اما متأسفانه شاهد ساخت‌وسازهای بسیاری در حریم شهر آن هم بدون رعایت قوانین و ضوابط هستیم که از لحاظ اصول شهرسازی، آسیب‌های منظری قابل‌توجهی به شهر وارد ساخته است.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز گفت: در هر بخشی از واحدهای مجموعه شهرداری همدان که مدیران فعال، پویا و علاقمند همراه کار می‌کنند، قطعاً با بازگو کردن مزیت‌های کار، پیشرفت، تشویق و ترغیب از سوی حوزه شورا همراه خواهد بود و انتقادات نیز در راستای بهینه‌سازی است.

سید مسعود عسگریان اظهار کرد: با توجه به اینکه بر اساس تأکیدات شورای شهر و شهرداری، چرایی عدم اجرای برخی امور در شهرداری مطرح می‌شود، این مهم بر اساس آسیب‌شناسی موجود نشان می‌دهد که همتی از سوی مدیران مجموعه در کار نیست و یا علاقه‌ای وجود ندارد.

وی گفت: فرآیند اجتماعی و آموزش شهروندی نه به صورت مستقیم، بلکه باید به صورت چهره به چهره، تعلیم داده می‌شود.

عسگریان خطاب به مدیریت اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری پیشنهاد داد: انتظار می‌رود میزان فراوانی درخواست‌های متقاضیان در حوزه‌های مختلف به‌منظور اثربخشی در بهبود و تسهیل ضوابط، شناسایی شود.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان نیز با اشاره به اقدامات این حوزه از راه‌اندازی سامانه گشت‌های سیار موتوری؛ راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ یا مرکز فرماندهی یگان‌های عملیاتی و راه‌اندازی سیستم پایش تصویری و سامانه رصد خودرویی خبر داد و گفت: خروج از سیستم سنتی، همواره پاسخگوی نیازهاست.

رصد آنلاین انبارهای نگهداری اموال مردمی

محمد گلشن تجهیز خودروهای یگان‌های عملیاتی در حوزه کنترل ساختمان و رفع سد معبر وانت‌بار و انضباط شهری به دوربین و سیستم رادیویی و GPS و برقراری اتصال رادیویی انبار مرکزی و کاهش روند ترخیص لوازم ضبط شده از ۶ به ۲ مرحله در راستای تکریم ارباب‌رجوع را از دیگر اقدامات اعلام کرد.

وی اظهار کرد: حفظ و نگهداری اموال مردم از اولویت‌های اساسی مجموعه محسوب می‌شود و از این‌رو انبارها و تمامی مجموعه به صورت آنلاین، رصد و پایش می‌شوند.

گلشن با تأکید بر اینکه به دنبال سامانه شهربان و حریم‌بان هستیم، گفت: رشد روز افزون تکنولوژی و استفاده از فناوری نو، بهترین راه‌حل برای کاهش هزینه‌ها و تسریع امور در راستای یکپارچه‌سازی سیستم است.

مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان گفت: پرواز کوادکوپتر و پهباد به‌منظور کنترل ساخت‌وسازها در باغ‌های همدان هم از برنامه‌های این مدیریت است که امیدواریم به‌زودی نخستین پرواز این پرنده را شاهد باشیم.

کلیدواژه ها :شورای شهر
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

    website tracking