۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی:

نقشه مهندسی فرهنگی استان همدان تدوین شد

نقشه مهندسی فرهنگی استان همدان تدوین شد
همدان - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدرضا احسانی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان همدان اظهار کرد: موضوع تشکیل مرکز تخصصی تربیت دینی کودک و نوجوان، سال گذشته در شورا مطرح و با توجه به تاکید نماینده ولی فقیه در استان و استاندار همدان این طرح، در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کمیته تخصصی تربیت دینی با مدیریت دبیرخانه تشکیل و مصوب شده اساسنامه آن تدوین و در صحن شورا ارائه شود، افزود: در جلسه شورا که اسفند ماه برگزار شده بود، مصوب شد این مرکز به صورت مجموعه مردم نهاد و در کنار یک کمیته تخصصی فعالیت خود را آغاز کند.

احسانی در ادامه درباره دومین دستور جلسه شورا که در خصوص نشست‌های تخصصی مشترک با کارشناسان شورای عالی انقلاب فرهنگی بود، گفت: تهیه و تدوین نقشه جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین آموزش کشور و نقشه مهندسی فرهنگی کشور سه سندی است که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در دست اقدام است.

احسانی با تاکید بر اینکه شورای فرهنگی عمومی به عنوان نماینده استان در تدوین برش استانی برنامه نقشه مهندسی فرهنگی کشور مطرح شده است؛ عنوان کرد: با توجه به پیگیری‌هایی که در یکسال گذشته در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای تدوین نقشه کاربردی داشتیم، ارتباط خوبی با شورای عالی انقلاب فرهنگی برقرار شده و با هماهنگی معاونت فرهنگی این شورا، تیم تخصصی انتخاب و از ۲۷ اردیبهشت ماه به مدت سه روز کاری با حضور در همدان، بیش از ۱۵ جلسه با مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان انجمن‌ها در استان برگزار کردیم.

احسانی در پایان صحبت‌های خود از اعضای شورا درخواست کرد با هدف هماهنگی، هم افزایی و همراهی در توسعه فرهنگی استان پیشنهادات کارشناسی خود را به دبیرخانه این شورا ارائه دهند.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking