۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۰

استاندار سمنان تأکید کرد:

مشارکت پارک‌های علم و فناوری در راه‌اندازی واحدهای تولیدی سمنان

مشارکت پارک‌های علم و فناوری در راه‌اندازی واحدهای تولیدی سمنان
سمنان– استاندار سمنان با تأکید بر لزوم مشارکت پارک‌های علم و فناوری درراه‌اندازی واحدهای تولیدی استان گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی راهی مؤثر برای توسعه اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان سمنان به میزبانی استانداری با اشاره به اینکه ساماندهی فعالیت‌های نوآورانه و کسب‌وکارهای نوپا در سال جاری در اولویت قرار دارد، اظهار داشت: مشارکت پارک‌های علم و فناوری درراه‌اندازی واحدهای تولیدی استان نقش محوری در مدیریت و توسعه اقتصادی این منطقه ایفا می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه تحقق شعار جهش تولید و رونق تولیدات ملی یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت در سال جاری است، افزود: تبلیغات مناسب برای خرید صندوق‌های ETF نیز ازجمله برنامه‌هایی است که باید در اولویت اعضای این کارگروه قرار گیرد و امروز آخرین‌مهلت خرید این صندوق‌ها است.

توسعه اقتصادی نیازمند تزریق نقدینگی

استاندار سمنان همچنین بابیان اینکه این طرح یک تصمیم ملی برای تقویت بازار سرمایه است، خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از نقدینگی مردم و هدایت آن در بازار سرمایه یکی از برنامه‌های مهم دولت در این منطقه به شمار می‌رود.

آشناگر با اشاره به اینکه ایجاد توسعه اقتصادی در استان سمنان نیازمند تزریق نقدینگی است، یادآور شد: مرکز عارضه‌یابی و رصد مشکلات واحدهای تولیدی در استان راه‌اندازی می‌شود.

وی بابیان اینکه شیوع کرونا ویروس مشکلات زیادی را برای واحدهای تولیدی استان سمنان ایجاد کرده است، ابراز داشت: با راه‌اندازی این مرکز گامی مؤثر برای بررسی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی برداشته می‌شود.

استاندار سمنان با اشاره به لزوم احصاء مشکلات و شناسایی واحدهای غیرفعال و نیمه فعال بیان کرد: چاره‌اندیشی برای رفع این مشکلات در مرکز رصد و عارضه‌یابی واحدهای تولیدی استان در دستور کار است.

منبع : مهر

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking