۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۱

شیوع مجدد ‌کرونا در برخی از شهرهای استان گلتان / احتمال از سرگیری محدودیت‌ها

شیوع مجدد ‌کرونا در برخی از شهرهای استان گلتان / احتمال از سرگیری محدودیت‌ها
استاندار گلستان گفت: در صورت شیوع مجدد بیماری کرونا در برخی از شهرهای استان طی هفته‌های آینده، دوباره محدودیت‌ها از سرگرفته می‌شود.
- اخبار استانها -

‌به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی حق شناس ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان گلستان در خصوص آخرین مصوبات، اظهار داشت: با توجه به تعطیلات عید سعید فطر و نیمه خرداد ممکن است با ورود مسافران به گلستان مواجه شویم و مصوب شد بومگردی‌ها و هتل‌ها از 50 درصد ظرفیت خود برای در خدمات دهی به مسافران استفاده کنند، همچنین رستوران‌ها با 30 درصد ظرفیت و به شرط خارج کردن صندلی‌ها مجوز فعالیت دارند.

وی افزود: با توجه به اینکه برای دانش آموزان پایه دوازدهم آزمون نهایی را در پیش داریم و در 36 مرکز آموزش شبانه روزی امکان رفت و آمد وجود ندارد قرار است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش، قرار شد دانش آموزان در این مدارس اقامت داشته باشند.

تست کرونای بازیکنان پرسپولیس در مجموعه درفشی‌فرگزارش| وضعیت قرمز کرونا در اصفهان / جولان ‌مردم در شهر برای خرید و گردش بدون رعایت بهداشتفرمانده سپاه گلستان: 57 هزار جهادگر بسیجی در میدان مقابله با کرونا حضور یافتند

حق شناس ادامه داد: 700 نفر در بازارهای هفتگی گلستان مشغول بودند و قرار شد به صورت نصف نصف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازارهای هفتگی فعالیت خود را از سر بگیرند.

وی ادامه داد: در شهرهایی که محدودیت‌ها برای فعالیت برخی مشاغل برداشته شده اگر طی هفته‌های آینده تعداد بیماران افزایش یابد مجددا محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.

وی یادآور شد: در سه ماه گذشته بازارهای هفتگی، هتل‌ها، بومگردی‌ها و غیره تعطیل بودند و مشکل معیشتی پیش آمده بود و این تصمیمات را گرفتیم تا مشکلات برطرف شود.

حق شناس تصریح کرد: نماز عید فطر در مساجد قابل برگزاری است و در مصلی برگزار نخواهد شد مگر اینکه در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیمات جدیدی اتخاذ شود.

وی یادآور شد: از سرگیری فعالیت اماکن ورزشی هم هفته آینده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی می‌شود.

منبع : تسنیم
website tracking