۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان:

وانت‌بارهای عرضه کننده میوه در سایت های تعیین شده مستقر شوند

وانت‌بارهای عرضه کننده میوه در سایت های تعیین شده مستقر شوند
همدان - رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با تاکید بر لزوم ساماندهی وانت بارهای عرضه میوه در همدان گفت: وانت‌بارها باید در سایت های تعیین شده مستقر شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فتحی پیش از ظهر چهارشنبه در بازدید اعضای کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان از اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری و واحدهای زیر مجموعه اظهار کرد: راه‌اندازی واحد طرح و توسعه با هدف تدوین دستورالعمل و آئین‌نامه سازمانی اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری؛ کاهش روند ترخیص لوازم ضبط شده از ۶ به ۲ مرحله در راستای تکریم ارباب‌رجوع و تمرکز بر روی گشت یگان‌های عملیاتی از جمله اقدامات قابل توجه محسوب می‌شود.

وی افزود: راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ در حوزه سد معبر و پلیس ساختمان؛ فراهم‌سازی فرآیند و زیرساخت‌های فناوری، ارتباط اثربخش با سایر نهادها و ادارات، ایجاد گشت‌های مشترک با جهاد کشاورزی و راه‌اندازی گشت موتوری در سطح شهر نیز از اقدامات قابل قدردانی این حوزه است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان تقویت مباحث آموزشی به‌ویژه در حوزه حقوقی را امری ضروری دانست و با بیان اینکه پیش از این، متصدی ساماندهی وانت‌بارها مشخص نبود، عنوان کرد: تفکیک مسئولیت این حوزه انجام و به اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری واگذار شده است.

وی علی‌رغم تأکید بر حمایت از مشاغل وانت‌بارها که دارای تنوع کالا، دسترسی مناسب و ارزان بودن کالاست و از سوی دیگر در حوزه تنظیم بازار مورد توجه است، عنوان کرد: این مشاغل باید در سایت‌های تعریف شده، مستقر شوند تا انظباط شهری رعایت شود.

مجموعه با بهره‌گیری از تکنولوژی روز، روند مناسب‌تری را در پیش گرفته است

رئیس شورای شهر همدان نیز بابیان اینکه عملکرد مدیریتی این واحد قابل توجه و رو به رشد است که باید همدلی بین پرسنل و تقسیم کار به همین روش، ادامه یابد تا شاهد بهبود وضعیت بهتری باشیم، گفت: این مجموعه پیش از اینها با نگاه منفی همراه با بهره‌گیری از برخوردهای سخت‌گیرانه و اهرم فشار شناخته شده بود؛ اما در حال حاضر شرایط مجموعه با بهره‌گیری از تکنولوژی روز، روند مناسب‌تری را در پیش گرفته است.

کامران گردان با بیان اینکه همچنان جنسِ کار سخت و دشوار است و نهادهای نظارتی و مردم توقع دارند که کارها انجام شود و گاهی هم مردم پشتیبان خاطی هستند، گفت: از این رو باید اقدامی صورت گیرد تا در محافل عمومی و رسانه ملی، ماهیت و مأموریت این مجموعه، مطرح شود.

وی با تأکید بر کنترل امور همراه با بهره‌گیری از فناوری روز، گفت: لحاظ کردن مباحث نرم‌افزاری و سیستمی، بخشی از کمبود نیروهای انسانی مجموعه را جبران می‌کند.

گردان آموزش را از ضروریات این حوزه بر شمرد و گفت: باید در این زمینه در هر جلسه، یک موضوع قانونی و اجرایی به صورت ویژه و شفاف مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به شکایات ناشی از عملکرد مجموعه اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری، گفت: باید قوانین و مقررات همراه با نحوه روش‌ها بررسی شود تا با کمترین مشکل، مواجه شوند.

گردان عجله در مأموریت‌ها بدون در نظر گرفتن جوانب و قوانین را آسیب‌زا دانست و با تأکید بر اینکه مردم را با خود همراه کنید تا درگیری‌ها کاهش پیدا کند، افزود: باید درآمد و هزینه این مجموعه، شفاف‌تر شود؛ زیرا شاید در آینده آسیب‌زا باشد.

وی در ادامه در نظر گرفتن گشت موتوری مجموعه اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری را اقدام جدید و قابل توجه دانست و گفت: باید علائم انضباط شهری به صورت یکنواخت در تجهیزات مورد نظر، دیده شود.

رئیس شورای شهر همدان پیشنهاد داد: در راستای حفظ اموال مردم به‌ویژه اموال با ارزش، باید ابزار شناسایی آن را مدرن‌تر در نظر گرفت.
 

کلیدواژه ها :شورای شهر
منبع : مهر

اخبار مرتبط

website tracking